Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tasdik ettirilmesi unutulan şirket defterleri

Üye
    Nereden
    emekli

Tasdik ettirilmesi unutulan şirket defterleri

Arkadaşlar Bir firmamıza ait (şirket) 2016 yılı defter tasdiklerini unutmuşuz karşıt inceleme raporu gelince uyandık şimdi ne yapmamız lazım nasıl bir süreç takıp etmeliyiz şaşırdık kaldık biliyorum bu saatten sonra defterleri tasdikletsemde kiymeti harbiyesi olmayacak ama bu konuda bilğisi olan üstad arkadaşlardan açıl yardım bekliyorum yol gösterirseniz sevinirim

Müdavim Üye
    yapılacak hiç bir şey yok.Bu saatten sonra tasdik ettirsenizde hükmü yok.İnceleme geçirmemeye dikkat edeceksiniz.mükellefin ticari davasının olmamasını arzu edeceksiniz.Maalesef tasdiksiz defterler mahkemede delil ispatı açısından geçersizdir.Usulsüz ve tasdik ettirmeme(5000 tl) cezası yememeye bakacaksınız.Ve son olarakta kdv indirimlerinin iptal olmaması açısından beyannameleri süresinde verip süresinde ödemeye dikkat edeceksiniz tabiki indirdiğiniz kdv yi satıcılar beyan ettiği sürece.

Üye
    Nereden
    emekli

defter tasdiki

Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapılacak hiç bir şey yok.Bu saatten sonra tasdik ettirsenizde hükmü yok.İnceleme geçirmemeye dikkat edeceksiniz.mükellefin ticari davasının olmamasını arzu edeceksiniz.Maalesef tasdiksiz defterler mahkemede delil ispatı açısından geçersizdir.Usulsüz ve tasdik ettirmeme(5000 tl) cezası yememeye bakacaksınız.Ve son olarakta kdv indirimlerinin iptal olmaması açısından beyannameleri süresinde verip süresinde ödemeye dikkat edeceksiniz tabiki indirdiğiniz kdv yi satıcılar beyan ettiği sürece.
    Çok teşekür ederim ilğinize Fatura bve belgelerde sıkıntı yok yalnız karşıt incelemelrden dolayı defter tasdik bilğileri olmamsı sorun yaratır diye korkuyorum