Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Prim borcuna 48 ay taksit

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  02.Şubat.2005
  Nereden
  İzmir
  Mesajlar
  784
  <TABLE cellSpacing=5 cellPadding=5 width="100%">
  <T>
  <TR>
  <TD>Prim borcuna 48 ay taksit | 25.12.2005 11:00:00
  Prim borcuna 48 ay taksit
  Türkiye Gazetesi
  25 Aralık 2005 Pazar

  ANKARA- Bağ-Kur ve SSK’lıların prim borçları, TEFE oranı uygulanarak 48 taksite bölünecek. SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören tasarı üzerinde yapılacak değişiklikler konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile Hazine’den sorumlu Bakan Ali Babacan anlaşmaya vardı. Tasarı üzerinde özellikle Bağ-Kur prim borcu bulunanların lehine bazı değişiklikler yapılması kararlaştırıldı. İki bakan ile bürokratların yanı sıra Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nun AK Partili bazı üyelerinin dün yaptığı toplantıda, SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılarak 48 ay taksitle ödenmesi görüşü benimsendi. Tasarının 27 Aralık Salı Günü Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüleceği belirtildi.


  Kolaylık sağlanacak
  Tasarının bayramdan önce yasalaşması bekleniyor. Yeniden yapılandırma düzenlemesi 31 Mart 2005 tarihine kadar olan borçları kapsayacak. Bakanlar ve milletvekillerinin toplantısında bu tarihten sonraki borçlara da bir kolaylık sağlanması konusu gündeme geldi. Ancak, daha önce ilan edilen 31 Mart 2005 tarihinin değiştirilmemesi, gerekirse bu tarihten sonraki borçlara gecikme faizi ve gecikme cezası uygulanarak taksitlendirme imkanı verilmesi görüşü ön plana çıktı. SSK ve Bağ-Kur’un borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören tasarının 27 Aralık Salı günü Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi de kararlaştırıldı. Hükümetin daha önce Meclis’e gönderdiği ve beklentileri karşılamaması sebebiyle üzerinde değişiklik yapılması kararı alınan tasarı Bağ-Kur’daki bütün borçlar ile SSK’da borç aslı 50 bin YTL ve altında olanlar için, borç asıllarına 1998 sonuna kadar gecikme cezası, 1999’dan başvuru tarihine kadar ise gecikme cezası oranlarının yerine TEFE oranı uygulanarak borçların yeniden hesaplanması öngörülüyordu. 1998 yılı sonuna kadar olan borçlara gecikme cezasının uygulanacak olması hem kamuoyu hem de milletvekilleri tarafından eleştiriliyordu. Bakan Murat Başesgioğlu ve Ali Babacan’ın üzerinde anlaştığı yeni model ise gecikme cezaları ile faizlerin tümden silinmesini, asıl borca ise sadece TEFE oranın uygulanmasını öngördüğü için beklentilerin fazlası ile karşılandığı yorumu yapılıyor. &gt; Yücel Kayaoğlu</TD></TR>
  <TR>
  <TD =NormalYazi vAlign=top align=left></TD></TR></T></TABLE>
  Saygılarımla,

  Mustafa YILMAZ

 2. #2
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  02.Şubat.2005
  Nereden
  İzmir
  Mesajlar
  784
  <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=730 align=center bgColor=#ffffff>
  <T>
  <TR>
  <TD width=14></TD>
  <TD =hurtextverdana vAlign=top width="100%">
  <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
  <T>
  <TR>
  <TD vAlign=top>
  <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
  <T>
  <TR>
  <TD vAlign=top align=left width="100%">
  <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" align=left>
  <T>
  <TR>
  <TD =digermansetler style="BORDER-BOTTOM: #e0e0e0 1px solid" vAlign=center align=left width="100%" height=16></TD></TR>
  <TR>
  <TD align=left width="100%" height=14></TD></TR>
  <TR>
  <TD vAlign=top align=left width="100%">
  <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" align=left bgColor=#ffffff>
  <T>
  <TR>
  <TD =hurtextverdana vAlign=top align=left width="100%">
  <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
  <T>
  <TR>
  <TD =muhabir vAlign=top align=right width="100%">29 Aralık 2005 </TD></TR>
  <TR>
  <TD =hurtextverdana vAlign=top align=left width="100%">SSK ve Bağ-Kur tasarısı alt komisyonda  SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören tasarı, üzerinde borçlu lehine bazı değişiklikler yapılması için Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından alt komisyona gönderildi.

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören tasarı ele alındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, tasarı ile SSK’nın özel sektörden olan 4.6 milyar YTL, Bağ- Kur’un da 16.7 milyar YTL prim alacağının yeniden yapılandırmasının öngörüldüğünü dile getirirken, Bağ-Kur alacaklarının yüzde 35’i, SSK alacaklarının ise yüzde 30’unun terkin edileceğini bildirdi. Konuşmaların ardından tasarının alt komisyonda değerlendirilerek, yapılacak değişikliklerle birlikte 4 Ocak 2005 günü üst komisyonda görüşülmesi kararı alındı.
  </TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>


  www.hurriyetim.com


  </TD></TR></T></TABLE>
  Saygılarımla,

  Mustafa YILMAZ

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •