Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tasfiye edilmiş şirkete kesilmiş olan Ba- Bs formu cezası Acil Acil Acil yardım

Tasfiye edilmiş şirkete kesilmiş olan Ba- Bs formu cezası Acil Acil Acil yardım

Merhaba Arkadaşlar.. Acil Acil Acil
    Tasfiye Memuru olduğum şirketin gayri faal olması nedeniyle 2009 ağustos ayında Vergi dairesine gayri faal olduğumuzu ve şirketi kapattığımızı mükellefiyetimizin durdurulması için dilekçe ile baş vuru yaptık, elimizdeki fatura ve irsaliyeler alınarak iptal tutanağı düzenlendi, o günden sonra şirketin kapanışı tespit edilmiş ve vergi dairesindeki dosya imha edilerek ortadan kaldırılmıştır. 2011 yılında tasfiye ye gidilmiş, 2013 yılında tasfiye bitmiş, tasfiye kararının vergi dairesine gönderilmesi üzerine 2009 yılından tasfiye bitimi olan 2013 yılına kadar hiç bir faaliyeti olmayan şirketimize tasfiye sürecinde ba- bs formları verilmemesi gerekçesiyle toplan 8,660 tl. 8 adet ceza kesilmiş, ağustos 2016 yılında toplu olarak gönderilmiştir. Vergi mahkemesine açtığımız davayı kaybettik, 2013 yılındaki tasfiye sonrasında vergi dairesine tasfiye kararını gönderdiğimiz halde vergi dairesi hiç bir uyarı veya form talebinde bulunmaksızın taktir komisyonuna sevk etmiş, cezalar taktir komisyonunca ağustos 2016 yılı itibariyle toplu olarak gönderilmiştir.
    İdare Mahkemesine baş vuracağız ancak 449 nolu tebliğe göre bu cezanın kaldırılması gerektiği görünüyor ancak; 449 nolu tebliğ 18 nisan 2015 tarihinde yayınlanmıştır, almak istediğim yanıt şu : BİZİM CEZAMIZ 2011-2013 TASFİYE DÖNEMİNE İLİŞKİNDİR, AMA TEBLİĞ TARİHİ AĞUSTOS 2016 BU TEBLİĞ CEZANIN KESİLDİĞİ TARİHTEN ÖNCE ÇIKMIŞTIR, TEBLİĞİN KAPSAMI CEZANIN VUKU BULDUĞU YILI MI? TEBLİĞ EDİLDİĞİ YILI MI KAPSAR? BU TEBLİĞ BİZİ BU CEZADAN KURTARIR MI?
    Bu konuda ve elinde buna emsal teşkil edecek kararı olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Çok zor durumdayım ve idare mahkemesine baş vuru sürem daralıyor, yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla

Müdavim Üye
    449 sayılı tebliği incelemedim. Eğer o tarihten sonra benzeri cezaların kesilemeyeceğini ifade ediyorsa siz de faydalanırsınız idare mahkemesine gidiniz. Cezalarda lehte bir değişiklik varsa size uygulanır alehte değişiklik varsa uygulanmaz bu hukukun ana prensibidir.

İdare mahkemesine dilekçeyi verdim, elimde 2011-2013 tasfiye dönemine ilişkin kazanmış olduğum dava kararını ekledim, 449 sayılı kararnameyi ekledim, DANIŞTAY
    Dördüncü DaireTarih : 07.02.2013
    Esas No : 2012/6286
    Karar No : 2013/462
    VUK Mük. Md. 355 sayılı kararı ekledim, Anayasa mahkemesinin 2009-71 Esas, 2011-16 sayılı kararını da ekledim, bir kaç tane de emsal karar ekledim umarım Sayın Mahkeme adil bir rarar verecektir.

Merhaba arkadaşlar, tasfiye edilmiş şirket için tasfiye memuru olarak adıma 2011-2013 yılları arası olan tasfiye süreci için daha önce Ba-Bs 05.2011-12.2011 dönemi 8 adet ceza gönderilmişti, mahkemeden kaybettim ancak idare mahkemesine itiraz ettim. Anca iki gün önce 22 adet ceza daha geldi. Rica ediyorum son zamanlarda elinde bununla ilgili emsal karar olan arkadaşlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum, çok zor durumdayım. Saygılarımla.