Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Esnafların Defterlerini Esnaf Odalarımı Tasdik Edecek !!!

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Geçmiş yıllarda Sahte belge düzenleyip vatandaşın emekliliğini sağlayan esnaf odaları defter tastikin de neler yapmaz düşünün.

Kıdemli Üye
    [QUOTE=Edirne Köprüsü Taştan;738070]Tüm meslektaşlarıma hayırlı işler dilerim. Az önce yaşadığım bir olay. Yaşlı bir komşum arzuhalci, yoldan çevirdi. Ben esnaf odasına ve vergi dairesine sordum, vergiden muafmışım dedi. Vergi levhasına baktım. 2015 matrahlı 2016 matrahsız. Fiş koçanları dolu. 1-Yazıhane var. 2- Dükkan önünde levhası var. 3-Esnaf odasına kayıtlı. Ne diyor ilgili yasa ..." ...213 sayılı kanunun 155 inci maddesi uyarınca işe başlamayı ifade eden hallerden en az İKİSİNİN bulunmadığı durumlarda GV"sinden muaf tutulmaktadırlar." Dedem kendince haklı olarak seviniyor. Yine sanayii de basit usul olan eski bir müşterim, Kredi kartı ile dünyalarca malzeme almış, kredi kartı ile işler yapmış. Hadler aşılmış gitmiş, basit'e devam. Allah aşkına koskoca sanayi sitesinde 300-400 TL'ye dükkan kirası mı kaldı? 1000 TL altında kira yok. İyide her 10 dükkanın 4-5'i basit usul hala. Kontrol yok, denetim yok. Haksız rekabetin daniskası değil mi bu? Ülkemize yarattığımız katma değerin haddi hesabı yok. Hala yok sayılma ve yok edilme yolunda hakkımızda dev adımlar atılıyor el birliği ile. Kısaca TÜKENİYOR Ve TÜKETİLİYORUZ..[/QUO

Kimi yerlerde, maliye personeli işletme defterine tabi olacak durumdaki kişileri basit usule yönlendiriyorlar. Amaç üzerlerindeki iş yükünü azaltmak. Adam bin lira kira ödüyor ama kontratı basit usul şartlarına uydurarak düşük rakamdan düzenliyor.

Bu Konu için Etiketler