Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6736 s.yasa stok affı dönem sonu işlemleri hakkında

Yeni Üye

6736 s.yasa stok affı dönem sonu işlemleri hakkında

Bilindiği gibi 6736 sayili yasa kapsaminda eczanelerde stok arttirimi oldu. Benim bir eczaci mükellefimin kayitlarda bulunupta işletmenin stoğunda bulunmayan emtiasi için stok affindan yararlandik
    bununla ilgili muhasebe kaydimiz şu şekil olmuştu
    689 364 000
    kkeg
    600 350 000
    360 14 0000

şimdi 4. Dönem geçici vergi düzenlerken firma normal şartlarda kar etmiş bir firma. Zirve nin gelir tablosu ekraninda zarar görünmesine rağmen kkgk nedeniyle firmanin geçici vergi beyannamesinde kar gözükmektedir.
    Gelir tablosu ile geçici vergi beyannamesindeki bu fark sikinti olurmu acaba. Bilanço da da dönem net zarari olarak gözükmektedir bunu nasil izah edebiliriz acil cevap yazarsaniz sevinirim.

Müdavim Üye
    Zirve programı kullanmadığım için tam ve net bilmiyorum. Fakat yaptığı işlem doğrudur.

6736 sayılı kanun veya değil. Geçici Vergi Beyannamesini yaparken kurumlar geçici vergisinde sıkıntı yok. K.K.E.G sütunu var. İşletme veya bilanço sahıslarda ise zarar veya kâr'ın üzerine k.k.ke.g tutarını ekleyeceksiniz. Sonra gelir tablosunda sizin belirttiğiniz gibi k.k.e.g kadar eksik çıkacak. Dipnot bölümüne şunu yazacaksınız.
    1- Kanunen Kabul Edilmeyen Giderler Toplamı 364852.79.- Tl'dir.

Yukarıdaki rakamı örnek verdim sizde aynısını yazmayın.)) Ne ise onu yazın

Yeni Üye
    peki bilanço da ne yapabiliriz 591 nolu hesapta 314000 tl zarar görünüyo