Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşte geldim, gidiyorum Elveda

Müdavim Üye
    İşte geldim, gidiyorum
    Bilmem kime ne diyorum
    Koyun postundaki kurtlar
    Söylemekle bitmez dertler
    Böyle işgal olmuş yurtlar
    Dost yoluna kurban canım
    Ne vezirim ne sultanım
    Beni bekler çevre yanım
    Elveda dostlar
    Mahzuni'yim gide gide
    Dost lokmasın yuda yuda
    Ne hocayım ne de dede
    Elveda canlar elveda!

İki yüzlü ile dost olman dostlar
    İyi günde Tanrı gibi laf eder.
    Kara gün içinde uzaktan sesler
    Bir yüzünü Şeytan birin saf eder.

İki yüzlü ile dost olam dersen
    Serden haberin yok sersemsin sersem
    Mukadderat icabında düşersen
    Dize vurur acır gibi tuh eder.

Yüzüne gelince canı gözüsün
    Yüzünden gidince ala tazısın
    Şeytan gibi hilaf yazar yazısın
    İki yüzlü Peygamber'e küfreder.

Neler çektim iki yüzlü dilinden
    Yüzbin çeşit toz kaldırır yolundan
    Kul Mahzuni iki yüzlü elinden
    Döner gelir acır gider tuh eder

Edited by: SmFatma
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar.

Müdavim Üye
    herkese iyi paylaşımlar
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar.

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul

güle güle ablacım yolun açık olsun. seni çok sevmiştik be. gidişin biraz suskun ama dönüşün muhteşem olacak. gelirken hediyelerimi unutma ama
    Her sorunun bir cevabı vardır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kocaeli
    fatmam nereye gidiyon yawww bizi bırakıp
    Susuyorsam nedeni var.. aslında bir bavul dolusu cümle var defterimde.. ve yara bandı tutmayacak kadar derin tümcelerim.Sen yollarına 29 harfle acı döşeyen birine, \"yara\" değilde,\"yar\"diyebilir misin?

Müdavim Üye
    ya benim bir yere gittiğim yokki beğendim yazdım ben gitmiyorum ama işlerden fazla yazamayabilirim o kadar onuda nerden çıkardınız

gitmiyorum burası benim ailem kadar sevdiğim insanlarla dolu

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Gitmeler.........
    Neden; kimden gidiliyor ki ? Bu kadar acı vermemeliydin bana. Lal oluyor dillerim gidişine suskun bu yürek. Sana git diyemem kal da diyemem. Belki de ağzından çıkacak kuru bir teşekkür olacak bana. Oysa ne hayaller kurmuştum. Seninle alacağım nefesin bile hesabını yaparken şimdi gidiyorsun. Sana git diyemem kal da diyemem. Yanımda olmasanda senli hayallere ne çok alışmıştım. Yarınlarda hep bizim hayalimiz vardı. Oysa şimdi gidiyorsun. Hayallerimi ve yüreğimi alarak. Hiç birşeye üzülmüyorum,ne hayallerime ne seninle giden yüreğime.Olur da birgün yine senli hayallere dalarsam. Biliyorum yarınlarda olmayacağını.İşte bu acı veriyor bana. İşte bu kanatıyor içimdeki seni. Biliyordum senin suçun olmadığını. Her başlangıcın bir sonu olmalıydı. Buna alıştırmalıydım deli yüreğimi.Kısık bir sesle de olsa elveda sözcüğüne kendimi alıştırmalıydım. En azından elveda sözcüğü çıktığı anbir kez olsun baksaydın gözlerime. Anlayabilirmiydin giderken götürdüklerini. Ne çok şey aldın ben, ne çok boşluk kaldı yarınlara dair.

Yazan
    H.AKSOY (smfatma ablam beni yanlış anlama bu sözler sana değil. Her ayrılık insana dokunmazda ayrılan kişi eğer herşeyinse[img]smileys/smiley19.gif[/img])