Sayfa 2 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 147 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi muhasebe programi sizce?

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Daha önce zirve kullandım şimdi luca kullanıyorum
    Kendi bürom olursa Kesinlikle zirve kullanırım..

Müdavim Üye
    Nereden
    BAĞCILAR SGK/İST
    önceden eta 7,7 kullandım ii eta sQel biraz karışık zenom güzel ama paketleri gönderince paket indiri yok yani Zirvede hepsi var exel Word banka paket indir(yani diyelimki 50 adet kdv gönderdin tah ve byn komple yazıcıya gönderiyor veya komple pc indiriyor büro için en iiyisi nescafe gibi hepsi bir arada
    smm_erdem@hotmail.com

Üye
    Nereden
    İzmir
    Birçok kişi zirve demiş;

Neye göre, programı aldım firmaları girdim 10 gün sonra programı geri iade ettim. Bence çok karışık basit değil. Her yerde buton karmaşası, görsel olarak gözü çok yoran bir program. Smmm makbuzuda kesmek istiyorum dediğinizde sizden ayrıyetten ücret talep ediyorlar.

Ama haklarınıda yememek lazım sosyal platformları iyi kullanarak "zirve iyi programdır" algısını iyi kullanıyorlar. Programı geri veriyorum dediğimde anında işimi yaptılar, kimsenin programı kötülemesine izin vermiyorlar.

ZENOM alın kafanız rahat olsun.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Her kes kullandığı proğramı bilir çok proğram tecrübesi çok büro değiştiren stajyerlerde olabilir.Mikrokom ürünü gms net kullanıyorum.Proğramın bir çok yeteneğini kullanamıyorum çünkü bizim işletmeler küçük ve basit işler yapıyor proğram her kese göre çok seçenekli yazılmış bu nedenle vakit bulup çok ders çalışmak deneme firmaları yazmak lazım teknik destek iyi mesai saatlerinde tabii.Her proğram diğerine göre biraz farklı olabilir Zirve ile gms net sanki başabaş müşteri portföyüne sahip güncelleştirmeler kısa sürede yapılıyor cuma değişen pazartesi kasada oluyor .İyi bir göreceli kavramdır kişiye göre değişir.İyi çalışmalar.

Kıdemli Üye
    Bende zirvedeki arkadaşların hareket yoğun firmalar için İCMAL FİŞİ ni nasıl tutuyorlar merak ediyorum.Kullanan arkadaşlardan cevap alamadım.bazıları excell de icmal hazırlayıp zirveye toplu kayıt girdiklerini söylüyor. İcmal Benim için önemli aylık 500-600 fatura,8-10 banka ve herbirinde birkaç hesap extresi. Yıl başında sayfa tahmini yapıp defter tasdik etme zorluğu olan firmalarda icmal fişi kullanıyorum. Bunu ayrıca bir işlem yapmadan DATASOFT ta rahat kullanıyorum.
    ömer duran

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    mikro , orka sq , eta8 , zirve muhasebe programlarını gördüm.

muhasebe bürosu için bence zirve

farklı şehirlerde şubeleri olan firmanız varsa farklı yerlerden giriş yapılıyorsa eta8 ( sanırım luca da ama lucayı bilmiyorum )

perakende ve toptan satış yapan ve çok rapor isteyen bir patronunuz varsa ön muhasebe ile resmi muhasebeyi birlikte götüreceğim diyorsanız mikro

orka sq kamyon gibi program .. sgk da detayı iyi .. gördüğüm tek iyi yanı buydu

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı aydın özmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zirve, gözünüzü kapatın alın.
    bencede....
    X

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    ETA8 İşletme defterinde bazı hatalar var ve hala giderilemedi.Demirbaş alış kayıtlarından sonra toplam hatası veriyor.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Zirveyi bu kadar tavsiye eden meslektaşlarım, şu aşağıdaki hususları nasıl kotardıklarını bana izah ederler ise, ben de programı severek kullanayım en azından.

- 2 nolu kdv'nin 1 nolu tam tevkifat tablosunun olduğunu kabul etmez, tevkifat oranları 9/10 da kalır, tam tevkifatların hepsini elle düzeltirsiniz. Hele benim gibi ayda onlarca tam tevkifatlı gider pusulası veya yurtdışı telif ödemesi yapan firmalarınız varsa, onları düzenlerken de kulakları çınlatırsınız.
    - Döviz kira ödemesini kabul etmez, her seferinde kirayı kur ile çarpar yazarsınız. Hisseli kirayı da kabul etmez, her hisse için aynı kaydı defalarca kopyalarsanız. Bazen 6-7 ortaklı mülklerde çok eğlenceli oluyor...
    - Sen istediğin kadar döviz parametrelerinden kur farkı fişlerinde döviz kurunu kullan olarak işaretle, o ısrarla efektif kuru kullanır.
    - Programın bir bölümünde / işareti tarih ayırır, bir yerinde nokta ayırır
    - Personele maaşından fazla avans girersen o ayki maaşı eksiye düşürür
    - Belirli süreli iş sözleşmesi seçersin, personel kaydedersin belirsize çevirir. Belirli süreli ben programı aldığımdan beri "belirili" olarak hatalı yazılıdır düzeltmez.
    - Kendi oluşturduğu otomatik fişleri eşitleyemez, 1-2 kuruş fark ile kaydeder. (amortisman fişleri)
    - "2222222222" vergi numarasıyla ihracat firması oluşturmak istersin bu numara daha önce kullanılmıştır hatası verir. Nasıl olduğunu çözemediğim şekilde bazen de vermez, takla atarak 5-10 denemede yaparsın.
    - Personel bölümünde rapor tanımlamana izin vermez, a4'den daha büyük bir formata döküm aldırmaz.
    - Muhtasar-Peşin vergi önlü arkalı tek seferde yazdırılırken, kdv ve kdv-2 yazdırılamaz.
    - PDF den banka ekstresi çekerken birden fazla satır tutan açıklamanın sadece son satırını alır, döner tek tek düzeltirsin açıklamaları.
    - İcra ödemelerinde önceliği olan nafaka dosyasına öncelik veremezsin. Elden kapatılan icra dosyasından sonrakine atlamasını sağlayamazsın.
    - Kapanan firmaya serbest meslek listesinde gösterme dediğinde, önceden kesilen makbuzların stopaklarını tevkifat listesinde de göstermez.
    - Açılır listelerden (masraf merkezi) seçim yapmak için direkt numara yazmak istersiniz, kabul etmez, mouse ile listeyi açıp seçersiniz.
    - ctrl+s stopaj listesinde cari listeyi açıp firma seçimi yapmak istersin, f1 tuşu ile listeyi açıp, yine f1 tuşu firma vergi numarası ve firma ismi arasında geçiş yapmak istersin, yapmaz. O kendisini vergi numarasına mıhlamıştır, isim bölümüne asla geçmez. İstediğin kadar bas o imleç firma vergi numarası alanına geri döner, ancak mouse ile tıklayınca firma ismi ile arama yapılabilir. Arama yapıp firmayı seçince de kayıt girişlen henüz tamamlanmamış aktif satırı bırakır, bir alt satıdan devam eder işlemlere.
    - Peşin vergi beyannamesinde basılı evrak bilgilerini yazmazsanız beyannamenin 2. sayfasını yazdırmaz.
    - Firma kartından gösterme dediğiniz modülde o firmayı gösterir. Misal firma tasfiyeye girdi ve aynı sicil numarasından tasf.hal ön ünvanıyla tekrar firma açtınız. Tasfiye öncesi firmayı modüllerde kapattınız. O firma evlere şenlik olur. Siz istediğiniz kadar tasf. halinde olana makbuz kesin, stopaj listesinde daha önce kayıt edilen firma görünür. Beyanname kontrol listelerinde ba yı ilk firmada birinde, bs yi tasfiye halinde gösterir. Bazen bunu daha da karıştırır. Aşağıyı görselini ekleyeyim de, abarttın demesin bazı meslektaşlar.

Bunları ve daha fazlasını yazarsın kimse cevap vermez, hiç birini düzeltmez, nasıl biliyorlarsa öyle yapmaya devam ederler.

Ha pardon geçen sene benzer bir konuya benzer bir mesaj göndermiştim, bir mesaj gelmişti "yardımcı olmak istersiz, iletişim bilgilerinizi gönderir misiniz?" diye. Gönderdim, ona da dönüş olmadı.

Zirve'yi bunları bilerek seçin, zira program değiştirmek kolay olmuyor.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Bu konunun sonunda bu kardeşimiz yorumlara göre nasıl karar verecek merak ediyorum. Önceleri muhasebe programları bir tekel gibiydi. Burunlarından kıl aldırmazlardı. Yazılımın sektörünün gelişmesiyle birlikte rekabet başladı ve kullanıcı dostu yazılımlar bizlerle buluştu.
    Karar vermeden önce üstteki yazılımların web sitelerini bir dolaşın. Kullanıcılarının isteklerini dinlemek üzere forum, blog vs bölümü açmış olan firmanın yazılımını kullanın derim.
    Konu Mustafa Gülşen tarafından (14.Aralık.2016 Saat 19:26 ) değiştirilmiştir.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Bu Konu için Etiketler