Sayfa 13 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 31112131415 SonuncuSonuncu
Toplam 147 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 130 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi muhasebe programi sizce?

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Canbolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli üstadlarım ben Datasoft kullanıcısıyım bu sene başında lucaya geçmeyi düşünüyorum. Benim Luca ile ilgili bir sorum olacak. Ben şu anda kullandığım datasoft programında özel mizan tanımlayıp geçici vergi dönemlerinde sadece bu mizanı alarak üzerinde çalışma yapıyorum. Yani sadece 15'li,60'lı ve 70'li hesapların alındığı bir mizan alıp bunun üzerinde çalışıyorum. Sayfalarca mizan almıyorum. Birden fazla çeşitli mizan tanımları yapabiliyorum. Mesela ayrıca inşaat firması için inşaat inşaat hesap planının mizana tanımlayıp o inşaat için mizan aldığımda ne kadar maliyet yüklenmesi olduğunu görebiliyorum. Yukarıda bahsettiğim şekilde mizan Luca programında da böyle özel mizan alabilecekmiyim veya yapan arkadaş var mı ?
    Üstadım benim bildiğim kadarıyla sadece 2 hesap arası mizan almak var.Yani 153 ve 770 arası hesapları alabilirsiniz.Yada 153 hesabı alabilirsiniz tek başına.Sadece 153,600,770 hesapları gösteren özel mizan tanımına ben henüz rastlamadım luca da.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Yeni Üye
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet sayın muratkoca06,
    sizlere arkadaşlarımız birden çok muhasebe programından bahsettiler.Siz hangi programı almaya karar verdiniz,bir şey demediniz? merak ettim doğrusu.
    luca kullanıyorum

Müdavim Üye
    13Aralık2016 açılmış bir konu başlığına, 13 sayfa ve bir çok cevap verilmiş....
    soru: '' hangi programı kullanmayalım''
    Cevap: aslında hiç bir programı kullanmamak gerekiyor. alıcan başını gitcen köyüne. 10 Tane büyükbaş inek, 10 tane kuzu alıcan. kooperatif kurup, köylüden de süt topluycan, bir de yanında mandıra kurdun mu, hem cebin gelişir, hem köylü gelişir, hem de kafan rahat olur. yakın bölgelerdeki toptancıların iletişim bilgilerini takip edeceksin.....
    özet: programı falan boşverin, söylediklerim için basit bir excel bilgisi yeterli...

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı wertyuıop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13Aralık2016 açılmış bir konu başlığına, 13 sayfa ve bir çok cevap verilmiş....
    soru: '' hangi programı kullanmayalım''
    Cevap: aslında hiç bir programı kullanmamak gerekiyor. alıcan başını gitcen köyüne. 10 Tane büyükbaş inek, 10 tane kuzu alıcan. kooperatif kurup, köylüden de süt topluycan, bir de yanında mandıra kurdun mu, hem cebin gelişir, hem köylü gelişir, hem de kafan rahat olur. yakın bölgelerdeki toptancıların iletişim bilgilerini takip edeceksin.....
    özet: programı falan boşverin, söylediklerim için basit bir excel bilgisi yeterli...
    Sayın Wertyuıop, zamanında köylü zenginmiş. Bu dönemde köyün fakirleri toprağı olmayanlar şehre gelmişler, o zamanlar toprak para etmiyor, kimi parasıyla almış, kimi etrafını çevirmiş; şuan ki şehrin toprak zenginleri 35-40 öncenin fakir köylüleri. Şimdi devran dönüyor, şehirdekiler köye gidecek ve köy eski günlerine dönecek diye düşünüyorum. Devran sürekli dönüyor.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Kesinlikle Datasoft derim. Kullanımı kolay rahat ve hızlı. Güncellemeleri internet üzerinden rahatça yapabiliyorsunuz. Teknik destekte çok yardımcı oluyor.

Müdavim Üye Canbolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rotten1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Datasoft derim. Kullanımı kolay rahat ve hızlı. Güncellemeleri internet üzerinden rahatça yapabiliyorsunuz. Teknik destekte çok yardımcı oluyor.
    01.01.2019 dan itibaren Datasoft dan Luca ya geçtim daha ilk günlerden işe giriş çıkışı halledemiyoruz. Datasoft direkt sıkıntı olmadan gönderiyor. ama luca pazartesiden bugüne kadar bir işe girişi otomatik göndermeyi çözemedi. dsoft un sırf e-defter için her mükellefe para istemesi, basit usul ve s.meslek defter beyan için Büro bilgi sistemini almamız gerektiği için, işletme defterleri için ne isteyecek şu anda belli değil yani maddi olarak, yedek sıkıntısı, güncelleme pek sorun olmasada, internet olan her yerden bağlanma, uzak masa üstü demeyin kayıtlarda ve işlemlerde bekletiyor vs gibi işlemlerin yüzünden dsoft dan geçiş yaptık. dsoft dun exel fatura aktarımı kolay ve sınırsız fatura aktarımı var , luca da bu sınırlı olduğundan exel raporunu sayfalarca bölmek gerekli. Lucada tek kolaylık banka ekstresinin otomatik programa düşmesi.
    S.M.M.M.Metin Canbolat

Yeni Üye
    Mikrokom- GMS.NET önerebilirim.

Alıntı Canbolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    01.01.2019 dan itibaren Datasoft dan Luca ya geçtim daha ilk günlerden işe giriş çıkışı halledemiyoruz. Datasoft direkt sıkıntı olmadan gönderiyor. ama luca pazartesiden bugüne kadar bir işe girişi otomatik göndermeyi çözemedi. dsoft un sırf e-defter için her mükellefe para istemesi, basit usul ve s.meslek defter beyan için Büro bilgi sistemini almamız gerektiği için, işletme defterleri için ne isteyecek şu anda belli değil yani maddi olarak, yedek sıkıntısı, güncelleme pek sorun olmasada, internet olan her yerden bağlanma, uzak masa üstü demeyin kayıtlarda ve işlemlerde bekletiyor vs gibi işlemlerin yüzünden dsoft dan geçiş yaptık. dsoft dun exel fatura aktarımı kolay ve sınırsız fatura aktarımı var , luca da bu sınırlı olduğundan exel raporunu sayfalarca bölmek gerekli. Lucada tek kolaylık banka ekstresinin otomatik programa düşmesi.
    Seri 2019 Fiyatı 280 + KDV. Bu güncelleme ile Defter Beyan Sistemini de almış oluyorsunuz. Büroda Luca kullanan arkadaşların yaşadıkları sıkıntıları görünce daha çok seviyorum Datasoftu. Piyasada çok daha iyi programlar varken bu Luca aşkı nedir anlamıyorum.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Konu başlığı şöyle olmalı lucadan memnun olan varmı lucaa hariç her program güzeldir lucaya oranla
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    20 Yıllık mıkro deneyımımız luca ıle son buldu ben sahsen lucadan memnunum tabıkı ozellık olarak kendısını bıraz daha gelıstırmelı ama genel manada ıslerımızı kolaylastırdı
    BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR

Bu Konu için Etiketler