Sayfa 12 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu
Toplam 147 adet sonuctan sayfa basi 111 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi muhasebe programi sizce?

Yeni Üye isa80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhasebe bürosunda çalısıyorum daha önce eta , luca, dosft kullandım en güzeli dsoft her isteğimi yerine getiriyor ve her zaman destekle de devamlı görüşüp rahatlıkla işlemleri yapabiliyoruz.
    "Kalp deniz, dil kıyıdır. Denizde ne varsa kıyıya vurur...

Yeni Üye
    Merhaba Arkadaşlar,
    1987 yılından buyana LINK programının çeşitli setlerini kullanıyorum, aynı zamanda 2007 yılından itibaren de LUCA programı kullanıyorum.
    LUCA programı ile kendinizi özgür hissediyorsunuz, yedeklemesi güncellemesi, mevzuatı ve tüm modülleri ile kendi içinde entegre olan bir program. Program bedeli kıyaslamıyorum bile.
    LINK programında şu an bordro için ve bir kaç müşterimde kullanıyorum. Bordro programında neredeyse her formatta veri alabiliyorum CRM programlarının istediği fiş, muhtasar beyanname , maliyet vs formatları yama programlar yaptırarak kullanıyorum.
    Sevgiye kalın,

Müdavim Üye
    Selamlar,
    ETA V8 SQL programında banka kayıt işlemleri ve excel dosyasından transfer için yardıma ihtiyacım var. Bir firmamıza ait banka işlemlerini gerçekleştirmem gerekiyor. Uzaktan her ne kadar sağlıklı olmasa da bir kaç sorum olacak. Bankalarımızı A,B ve C olarak düşünürsek:

1. Ay içerisinde bir bankaya başka firmadan ödeme geliyor, biz bir başka firmaya ödeme yapıyoruz, banka masrafları oluyor ayrıca döviz alım satımı oluyor. Bu işlemlerin tamamını banka modülünden mi yapıyoruz?

2. Bankaya nakit yatırılıyor veya nakit çekiliyor. Bu işlemler banka modülünden mi oluyor?

3. Ay içerisinde A banka hesabımızdan B ve C bankamızdaki hesaplarımıza virman yapıyoruz. Aynı şekilde diğer hesaplardan virman işlemleri oluyor. Bu işlemler için ayrı bir fiş mi oluşturmak gerekli?

4. Üstteki sorularla bağlantılı olarak; bu işlemleri tek bir fiş içerisinde gerçekleştirmek mümkün değil mi? Yani 10 günlük tek fiş içerisinde yukarıda belirtmiş olduğum işlemleri yapabilir miyim?

5. Excel ile transfer işlemini gerçekleştirirsem her işlemi ayırmak zorunda mıyım?

Müdavim Üye
    Sayın White,
    1- Resmi defterlere geçecekseniz banka modülünü kullanmanıza gerek yok. Eta' dan ayarlamaları yaparak excel dosyasındna doğrudan mahsup fişine aktarım yapabilirsiniz. Her işlem için hesap kodunu siz yazabilir ya da çeşitli açıklamalara otomatik hesap kodu gelmesini sağlayabilirsiniz.
    2- Yine banka modülüne gerek yok.
    3- Bu konu ile ilgili benim yazdığım konuya siz de dahil olmuştunuz, oradan bakabilirsiniz cevaplara;
    https://forum.mustafagulsen.com/show...iye-Kayd%C4%B1
    4- Tek tek de yapabilirsiniz, 10 günlük fişlerle de.
    5- Her işlemi ayırmazsanız olmaz, tüm borç için tek bir satır, tüm alacaklar için tek bir satır açar.

Müdavim Üye
    Alıntı Kerem21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın White,
    1- Resmi defterlere geçecekseniz banka modülünü kullanmanıza gerek yok. Eta' dan ayarlamaları yaparak excel dosyasındna doğrudan mahsup fişine aktarım yapabilirsiniz. Her işlem için hesap kodunu siz yazabilir ya da çeşitli açıklamalara otomatik hesap kodu gelmesini sağlayabilirsiniz.
    2- Yine banka modülüne gerek yok.
    3- Bu konu ile ilgili benim yazdığım konuya siz de dahil olmuştunuz, oradan bakabilirsiniz cevaplara;
    https://forum.mustafagulsen.com/show...iye-Kayd%C4%B1
    4- Tek tek de yapabilirsiniz, 10 günlük fişlerle de.
    5- Her işlemi ayırmazsanız olmaz, tüm borç için tek bir satır, tüm alacaklar için tek bir satır açar.

Sayın Kerem21, cevapların için teşekkür ederim. Büromuzda kullandığım ORKA programındaki kayıtlar için 3 numaralı cevap için göstermiş olduğun konudaki gibi uygulama yapmaya başladım. Çok pratik oluyor.

1,2 ve 5 numaralı sorulara istinaden tüm işlemleri excel ile muhasebe modülünden yaparsam gelen EFT işlemlei firma cari hesaplarına işlenmiş mi olacak? Ayrıca dövizli bankalarda alt değer olarak döviz bilgilerini girebilecek miyim? Çünkü banka ekstresi döviz tutarlı olarak geliyor, rakamı TL olarak el ile düzeltme yapmam gerekecek sanırım alt değer girebilecek miyim?(İhracatı fazla olduğu için kur değerleme yapacağım çok fazla firma var.)

Müdavim Üye &yavuz& - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KONYA
    Mikrokom GMS Net
    Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Üye
    Nereden
    Mardin
    Datasoft Alın derim.

Müdavim Üye
    Şu anda ORKA kullanıyorum bir çok yönden pratik. Güncel olarak ETA ve LOGO GO programlarını biliyorum. ORKA bu programlara göre daha sade ve kolay işlem yapılabiliyor. Diğer programlarda modüller arasında boğuluyorum.
    ETA ile 2 aylık banka işleyeceğim beceremiyorum bir türlü. Banka sayısı fazla olmasa tek tek günlük kayıt yapar yine işi bitiririm.

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana kalırsa SMMM ofisi için en pratiği luca ya da zirve.Ben luca kullanıyorum.Hızlı fişleri olsun,toplu fiş işleme olsun,işçilik kaydı otomatik beyanname aktarma olsun çok muazzam.Size de tavsiye ederim.Hele ki excel bilginiz iyi ise 5 günlük işinizi yarım günde yaparsınız.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Müdavim Üye Canbolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli üstadlarım ben Datasoft kullanıcısıyım bu sene başında lucaya geçmeyi düşünüyorum. Benim Luca ile ilgili bir sorum olacak. Ben şu anda kullandığım datasoft programında özel mizan tanımlayıp geçici vergi dönemlerinde sadece bu mizanı alarak üzerinde çalışma yapıyorum. Yani sadece 15'li,60'lı ve 70'li hesapların alındığı bir mizan alıp bunun üzerinde çalışıyorum. Sayfalarca mizan almıyorum. Birden fazla çeşitli mizan tanımları yapabiliyorum. Mesela ayrıca inşaat firması için inşaat inşaat hesap planının mizana tanımlayıp o inşaat için mizan aldığımda ne kadar maliyet yüklenmesi olduğunu görebiliyorum. Yukarıda bahsettiğim şekilde mizan Luca programında da böyle özel mizan alabilecekmiyim veya yapan arkadaş var mı ?
    S.M.M.M.Metin Canbolat

Bu Konu için Etiketler