Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar bir kurs işletmemiz var burda kursiyerler ile biliyorsunuz ki sözleşme yapılıyor MEB den alınan sözleşmeler imzalanıp bize geliyor biz de damga vergisi beyannamesinde bildiriyoruz fakat bazen çıkan sözleşme hemen imza altına alınmıyor mesela güncel örnek vermem gerekirse 9.cu ayda meb sitesinden çıkarılan sözleşme şuan elimize yeni geliyor kursa sorduğumuzda bize şöyle dediler her gelen hemen imzalamıyor bazen ücretten ötürü bazen de düşünmek amaçlı sonradan gelip imzalayanlar oluyor biz de imzalandıktan sonra işleme aldığımız için size de o zaman veriyoruz yani söylediklerine göre onlar da sonradan giriyorlar sisteme bu sözleşmeleri peki biz şimdi bu ay damga vergisi verirken bunları normal kendi tarihleriyle yazmamızda sakınca var mıdır yani tam olarak bu konunun olması gereken boyutu nedir acaba geriye dönük düzeltme mi vermek gerekiyor yoksa bu şekilde vermemiz normal midir çünki onların anlattığına bakınca da mantıklı geliyor bilemedim yani bilgisi olan varsa yardım istiyorum