Değerli meslektaşlarım:

TBMM Adalet komisyonunda "uzlaştırmacılık" ile ilgili görüşmelerde Adalet Bakanı'nın tüm uyarı ve ısrarına rağmen AKP'li üyeler CHP'li üyelerin önergesini destekledi. Bu olay 12 yıllık dönemde ilk kez gerçekleşti. Ancak durum siyasi değil tamamen avukatlık meslek dayanışması çerçevesinde gerçekleşti.

Bakanın ikaz ve itiraz etmesi, hatta aba altından sopa göstermesine rağmen avukat kökenli tüm komisyon üyeleri (AKP-CHP-MHP) firesiz olarak önergeye destek verdi ve tasarıya sadece avukatların uzlaştırmacı olabileceği yazıldı. Diğer yandan noter yardımcıları ve seçim müdürlerine de hukuk mezunu olma koşulu getirileceği söyleniyor!

https://www.mynet.com/haber/politika...etti-2726253-1

TURMOB ve odalarımız içinde, mesleki menfaat için bir bakana itiraz edebilecek, bakanın isteğine uymayan yönde karar alabilecek, dik durup her şekilde mesleği savunabilecek bir Allah'ın kulu var mı?

Bazıları "-eeee yeminlilerin vesayeti altında böyle yaşamaya alıştık, bir başımıza napalım?" diyecek ama serde anarşiklik var ya ben öyle demiyorum; başımızdakilere dansöz oynatıp kafa çekmek, birçok meslektaşın yılda kazanamadığı paraları aylık huzur hakkı olarak cebe indirmek, Türkiye'deki yerler bitmiş gibi dünyanın dört bir yanını beleş gezip keyif yapmak dışındaki asli görevlerini hatırlatmak lazım!

Ben her fırsatta üzerlerindeki "ahı" düşünmelerini ömür denen şeyin elbet sona erip sonsuz hayatın başlayacağını, o hayatta da hesap vermenin aklanmanın nasıl zor olduğunu o beyfendilere hatırlatmaya devam edeceğim! Ne de olsa emr-i bil-maruf nehy-i ani'l-münker üzerimize borç...