Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yıllar Sari İnşaat Stopaj

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı SMMM Kenan GÜMÜŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Site yönetimleri kat mülkiyeti kanuna göre oluşturulmuştur. Site yönetimleri GVK madde 94'te stopaj kesintisi yapacak kişiler / kurumlar arasında sayılmamıştır. Maliye Bakanlığı orada geçen SAİR KURUMLAR, site yönetimlerini kapsıyor şeklinde yorum yaparak stopaj kesintisi istemektedir. Şu ana kadar Google da araştırdığım yüzlerce mahkeme kararında, SAİR KURUMLAR ibaresinin site yönetimi anlamına gelmeyeceği, stopaj kesintisi yapılmayacağı belirtilmiştir. Yani GİB e göre her şey vergiye tabi, sürekli element uyduruyorlar.

Maliye'de masada otururken kişisel görüşlerine göre her şey vergiye tabi oluyor, sürekli böyle düşünüyorlar, emekli olup YMM lik yaparken de U dönüşü yapıp, öyle şey mi olur, bu vergiye tabi değil diyorlar. Yani işine geldiği gibi hareket ediyorlar.

Ben apartmanlara, sitelere yapılan inşaat işlerinde stopaj kesintisi yaptırmıyorum. Buyursun gelsinler.
    Bu konuda stopajı yapıyoruz aynı zamanda özelge istedik özelgeyi burada paylaşacağım.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Cami yaptırma derneği için inşaat faturası kesilecek,dernekler için stopaj kesintisi yapılacak mı?
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı YENİ_SMMMCİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cami yaptırma derneği için inşaat faturası kesilecek,dernekler için stopaj kesintisi yapılacak mı?
    Yıllara sari ise evet

Aynı yıl içinde başlanıp bitirinlen bir inşaat işi ise hayır.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Dernek muhasebesi bizim kdv ve muhtasar mükellefiyetimiz yok ondan dolayı kesinti yapmayın dedi;bizde ısrarla kesinti yapılmasını söyledik