Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aziz nesin - yeşil renkli namus gazi operasi

Yeni Üye

Aziz nesin - yeşil renkli namus gazi operasi

Merhabalar
    Hafta sonuna girerken bir hikaye paylaşıyorum Aziz Nesin'den. İyi tatiller herkeze

Hikayeden bir kısım ;

Koro:
    Bay Tabalahura, Bay Tabalahura!...
    Boşuna taban teptin,
    Boşuna gölgeni sürüdün!
    Eşek gibi çalışılmaz,
    Sen eşek misin?
    Eşekler çalışır eşek gibi...
    Katır gibi de çalışılmaz!
    Seri katır mısın?
    Katırlar çalışır, katır gibi!...
    Öküz gibi de çalışılmaz!
    Sen öküz müsün?
    Öküzler çalışır öküz gibi...
    Sen insansın ulan!...
    İnsan gibi...
    Değil.
    Gibi değil...
    İnsanca çalışacaksın,
    İnsan olarak...
    Boşuna boy gösterdin,
    Boşuna gölge gezdirdin.
    Avanak!...
    Eşşek... eşşek, eşş... eş... şek!...
    (Eşşek dansı, çifte balesi ve anırma müziği, anırma sesleri.)

https://www.aymavisi.org/hikaye/Yesi...ry=/i5PjpsLFUh
    Konu abccuba tarafından (27.Mayıs.2016 Saat 20:23 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Sayın abccba, enteresan bir kişiliksiniz. Eşekler üzerine yazılar paylaşıyorsunuz. Ben şahsen adıma konuşayım. Ben muhasebeci olarak bir eşeğim katırım. Çünkü ben eşek muhasebeci odaktan sonra sırtıma çok semer vuran olur. Fakat iki de bir eşekliğimi hatırlatma. Muhasebeci oldum diye, hayvan olarak eşekliğimi hatırlatırsanız iyi birşey yapmazsınız. Kusura bakmayın yanlış anlamayın. sizin yaptığınızı Yahudiler yapar. Bilmeyerek bize yahudi zihniyeti uygulamayın rica ederim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın Karce ,

Alemsiniz )) Doğru yazmışsınız.Teşekkür butonuna bastım.Like olsaydı onada basardım.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Yeni Üye
    Merhaba arkadaslar. Galiba birazcik kizmissiniz amacm kimseyi kizdirmak veya kirmak degil . Sevdigim Aziz Nesin hikyalerini paylastm sadece bu ikinci aslinda. Kimse alinmasin ustune neticede bu hikaye. Eşek konusuna gelince de eşekler aslında medeniyette insanlardan önde giden hayvanlardir. Türkler göçebe olarak yaşarken, bir başka yerlere göç ederken en önde eşekler sirtindaki yüklerle medeniyetle tanistilar, insanlar eseklerden sonra yürüdüklerinden daha sonra farkli medeniyetlerle tanisip gelismistir. Eşek bir nevi ulusal bazda bir hayvanlarimizdandir.
    Herkeze kolay gelsn arkadaslar

Müdavim Üye
    Sayın abccuba, eşekleri sizden iyi tanırım. Konu farklı boyutlara gelecek. Fakat size tavsiyem Aziz Nesin'in etkisinde kalmayın. Dürüst olabilir iyi insan olabilir fakat akılsız bir insandır. Türkiye gibi bir yerde Müslümanlığı seçmiş olması gerekirdi. Bir ulusa hakaret etmek Türk milletini şu kadarı aptaldır demek hiç yakışmıyor. Türk milleti Müslüman seçmiş şu anda ve tüm dünyada yardımda 3.ncü sırada ve ortalama nüfus başına 1.nci sırada yardım eden onurlu şahsiyetli ve akıllı bir millettir. Onursuz diyen bir kişi var ise, Türkiye'nin yaptığı yardımı yapsın ben o ülkenin alnını karışlarım. Bu nedenle eğer bir abi ve tecrübeli olarak beni dinlerseniz Aziz Nesin'i bırakın. Başka kitaplar Maksim Gorki, Tolstoy, Jonh Steinbeck, Chars Dicken, Jack London, Dostovesky vb klasikleri okuyun.

Yeni Üye
    Aziz Nesin büyük bir yazardir. Maksim Gorki, Jack London, Steinbeck vb. Bir cok yazar gibi. Şahsi düşünceleriniz sizi benimkiler ise beni bağlar. Aziz Nesin ataistti o da onu bağlar. Şimdi siz ataist yazarlara düşmansaniz. Tavsiye ettiğiniz yazarlar ne yazmis olabilir. mesela bir Gorki, bir London yada Steinbeck .

Üye
    Nereden
    Eskişehir
    Aziz Nesinin birçok eserini severim de okurumda.