Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6661 sayılı kanuna göre 99,90 TL teşvik hakkında

Kıdemli Üye
    Nereden
    AFYONKARAHİSAR

6661 sayılı kanuna göre 99,90 TL teşvik hakkında

İlgili teşvikte akıl almaz bir durum var.mesela 2015 yılında mükellefime işyeri bildirgesini verdim ve 30.09.2015 tarihi itibariyle ilk defa sigortalı girişini yaptım,ve o günden beri eksiksiz ve borçsuz olarak sigortalılığı devam etmektedir.Kanunda ilk defa verilen prim ve hizmet belgesindeki gün baz alınır diyor.Dolayısıyla da sadece 3,33 TL lik indirimden faydalanabiliyormuşuz.Bu ne saçmalıktır anlamadım gitti.Tamam Eylülde 1 gün ama ondan sonra hep tam yattı ve ödendi.Başına böyle bir olay gelen oldu mu?itirazlar artmış,hatta bir mükellef o dönemde bir sigortalı çalıştırırken şu an 200 işçi çalıştırıyormuş.İtiraz edilirse düzeltme yoluna gidebiliriz diye düşünüyorum.Mantığımın almadığı başka bir nokta mı var acaba?

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    https://forum.mustafagulsen.com/show...y%FDl%FD+kanun

Merhaba bu linke bakarmısınız rica etsem
    BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR

Kıdemli Üye
    2015 yılı ve halen 6111 sayılı kanun ile %100 ssk işveren teşvikinden faydalanarak bildirgelerimi vermekteyim. Ödeme esnasında ayrıca 99,90 tl indirim almaktayım. Bu uygulama doğru mu? yani hem %100 Teşvik alıp, ayırıca 99,90 tl indirim alınabilir mi? %100 teşvikli bir işçinin sigorta tahakkuku 303,49 tl ödeme esnasında 99,90 tl de indirim veriyor. toplam 203.59 ödeme yapıyorum. Bu 99,90 ti indirim otomatik oluyor. İlerde eksik pirim ödemesi söz konusu olur mu?

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın K.paşalı,

Sorun yok alabiliyorsunuz.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Kıdemli Üye
    %100 ssk teşvikinden faydalanıp, ayrıca 99,90 tl indirimi alıyoruz. Tamam burada bir sorun görünmüyor. Şimdi şunu öğrenmek istiyorum. Teşvikli çalıştırdığımız işçininin ücretini (1647,_TL) ve işzz.pirimini (32,94TL) serbest meslek kazanç defterimize gider işliyouz. ssk işveren pirimi ödemediğimiz için, burayı es geçiyoruz. SSK pirimini öderken 99,90 tl eksik ödediğimizden, bu miktar bize gelir kalıyor. Bu 99,90 tl yi defterimizin gelir sayfasına kdv siz olarak kaydetmelimiyiz? yoksa önemli değil deyip es mi geçmeliyiz?