Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kasım 2016 SMMM Yeterlilik Sınavı

Müdavim Üye

Post Kasım 2016 SMMM Yeterlilik Sınavı

Öncelikle herkese merhaba,

Kasım ayı sonunda yapılacak yeterlilik sınavına gireceğim. İşyerinden arta kalan zamanlarda kendi çabalarımla evde hazırlanacağım. Desteğinizi beklemiş olduğum iki önemli husus var;

1. Daha önce evde hazırlanmış ve başarılı olan arkadaşlardan çalışma konusunda tavsiyelerine ihtiyacım var. Önümüzdeki ramazan ayında sahur vaktinde çalışma yapmayı düşünüyorum 2 saat erken kalkarak, boş zaman olarak başka şansım yok.(Evde küçük çocuğum olduğu için akşam saatlerinde çalışma imkanım yok.)

2. Deha Yayınları'nın Görüntülü Eğitim Seti'ni almayı düşünüyorum. Faydası olur mu yoksa sadece kitap seti alarak mı çalışmalıyım? Farklı bir kaynak öneriniz varsa değerlendirmek isterim. Ayrıca, daha önce faydalanmış olduğunuz elinizde atıl durumda olan kaynak varsa bana gönderirseniz çok sevinirim.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Müdavim Üye
    Günaydın. Konu günceldir.

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Deha'nın kaynakları çalışma konusunda yeterli olur size. Düzenli çalışma ile bu iş çözülür.

Özellikle Maliyet Muhasebesine biraz iyi çalışmanız gerekir, finansal muhasebe zaten içinde olduğumuz güncel şeyler.

Diğer dersler sözel olduğu için biraz pratik biraz da okuma ile çözülür.
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Yeni Üye
    Konu konu çalişman gerek. V.u.k murat yildiz ders notlari var googlede arayip bulursun o yeterli olur. Bende 7 - 6 yaptim sadece meslek kanunu kaldi : )

Yeni Üye
    Unutmadan diyeyim cd ye felan boşa para verme derim kendin çaliş . çikmiş sorulara bak konu konu çaliştiktan sonra soru bankasi dahi alma derim kafa kariştiriyorlar

Müdavim Üye
    Sn. Hüseyin Uray ve Sn. abccuba tavsiyeleriniz için tşk. ederim. Deha Yayınları konu anlatımı ve Murat Yıldız V.U.K. kaynak için yeterli olur diyorsanız kendime bir çalışma planı hazırlamam gerekecek öyleyse. Kasım sınavı için fazlasıyla vaktim var, düzenli şekilde çalışacağım. İyi akşamlar dilerim.

Müdavim Üye
    Şu ana kadar sadece Meslek Hukuku dersine ait kitabı bitirebildim Azimli ve kararlıyım sınava az kaldı sonuçları sizlerle paylaşacağım mutlaka.

Müdavim Üye
    Meslek Hukuku haricinde hiçbir derse çalışamadım maalesef. 3-4 Aralıkta sınav var. En az 3 dersten başarılı olmayı hedefliyorum artık. Meslek Hukuku haricinde hangi derslere çalışmamı önerirsiniz? konulara çalışıp soru çözümleri ile pekiştireceğim tavsiyeleriniz var mıdır şu kısa süre zarfı için?

Kıdemli Üye
    Şu kısa zaman için söylemiyorum ama sayısal dersler için bol soru çözümü, sözel dersler için özet bir kaynak ve en önemlisi bunları ezberlemen zor ise telefona ses kaydediciyle bu notlarını kaydetmek ve sürekli dinlemek. Şahsen ben öyle yaptım. Neden önce yapmadım diye pişman bile olmadım değil.
    Muhasebe; muhakeme ve muvazene ile tekemmül eder...

Müdavim Üye
    Sözel dersler için kayıt yöntemi kullanabilirim aslında, teşekkür ederim bilgilendirme için.

Bu Konu için Etiketler