Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6486 Kanunda 4B bağkur prim borcu durumu ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı zaferongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013/30 sgk genelgesinde yer alan bu şart hala geçerlidir. Gerçek kişi işletme sahibinin brüt asgari ücretden (1.647-TL) fazla bağkur borcu varsa bu teşvikten yararlandırmayın.
    Aynen katılıyorum.
    Edmond Degranges çift kayıt yöntemi ile defter tutmak için \'yeni usul\' adlı eserini yayınlamış ve pek yerinde olmayarak Amerikan Usulü adını taşıyan Yevmiye / Defter-i kebir\'i icat eden kişi olmuştur.

Üye
    Peki bağkur 6552 taksitlendirme ödeyen firma faydalanabilir di mi ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    vergi mükellefinin 1.600 TL bağkur borcu çıkıyor. o zaman bu kişinin yanında çalışan 2 işçinin 46486'dan faydalandırılmasında mahsur yok
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    bağkura borcu olan mükelleflerin 46486 sayılı yasadan faydalandırılması işi hala muallak, sizler ne yaptınız?
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Kıdemli Üye
    Bağkura borcu olanlar (asgari ücret üzerinden) 6486 sayılı kanundan faydalanabilir mi? Genelgelere bakıldığı zaman faydalanamaz sonucu ortaya çıkıyor. Sizler uygulamada ne yapıyorsunuz? Teşekkürler.

Üye
    Nereden
    AĞRI
    Merhaba biz bağkur borcunu sorgulatıyoruz her ay borcu yoktur alıyoruz brüt asgari ücreti aşan bir bağkur borcu varsa faydalandırmıyoruz. Yaptığımız uygulama bu kolay gelsin.