Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tecrübelerinize dayanarak cevap?

Yeni Üye

Tecrübelerinize dayanarak cevap?

Merhaba arkadaşlar bi şirkette ön muhasebede çalışıyorum Resmi muhasebe başka bir şehirde, daha önce 6-7 yıl bi muhasebe bürosunda defter işledim saga sola maliye sigortaya gittim geldim pek iş öğretmediler, bulunduğum şirkette 2,5 yıldır çalışıyorum, sorum şu:

Resmi muhasebeyi bu şehire getirecekler ön ve resmi beraber olacak, burası bi iplik tesisi günlük 10 ton a yakın ürün imal ediliyor, eski bilgilerim çok az kendime güvenim zayıf, dışarıdan muhasebeci tutulacak olursa benim burada yapmam gereken işlemler nelerdir, stok ile ilgili, yeni mevzuat ile e-defter ile ilgili bilgilerinizi fikirlerinizi, burada nasıl bir plan dahilinde çalışmam lazım önerilerinizi bekliyorum, çok teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Sayın Zen kimsenin sizi net cevaplar verebileceğini sanmıyorum. Size cevap verebilecek kişi iplik fabrikasında çalışmış olması lazımdır. Çalışsa bile şirket sahiplerinin profilini bilemez. Tutacakları muhasebecinin muhasebe bilgisi işleyişini bilemez. Size tavsiyem muhasebeci ile devamlı kontak halinde olmanız lazımdır. Üzerinize fazla yük almayın.
    Buradaki forumları okumanız devamlı takip etmeniz gerekmektedir. Mevzuatları okuyun diyeceğim genelde birşey anlamazsınız. Fakat iplik ile ilgili mevzuatları üç dört sefer okuyun. Stok programı varmı nasıl. Siz stoğu yapıp muhasebeciye vermeye kalkışmayın. Çünkü ileride bir inceleme vb durumlarda suçu sizin üzerinize atarlar. Zamanla ne yapıp yapmayacağınız belli olacaktır.

Yeni Üye
    Teşekkürler hocam, siteyi uzun zamandır takip etmiyordum artık anasayfa yaptım hergun bakıyorum zaten, staj sınavına hazırlanıyorum ön muhasebe insanı resmiden soyutluyor resmen

Müdavim Üye
    Alıntı Zen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam, siteyi uzun zamandır takip etmiyordum artık anasayfa yaptım hergun bakıyorum zaten, staj sınavına hazırlanıyorum ön muhasebe insanı resmiden soyutluyor resmen
    Resmi muhasebede insanı hayattan soyutluyor resmen.Maaşınız iyiyse resmiyi hiç sıkıntı etmeyin bence.

Müdavim Üye
    İnşallah rahat huzurlu bir ortamda çalışırsınız. Tabi ki biraz gayret edip konuları takip etmek gerekiyor. Bilhassa iplik muhasebesi diye google'da aratırsanız ön bilgiler edinebilirsiniz. Kolay gelsin.

Yeni Üye
    Alıntı Zen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.200 TL iyi mi üstadım? piyasa degisken bende bilmiyorum

Yeni Üye
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah rahat huzurlu bir ortamda çalışırsınız. Tabi ki biraz gayret edip konuları takip etmek gerekiyor. Bilhassa iplik muhasebesi diye google'da aratırsanız ön bilgiler edinebilirsiniz. Kolay gelsin.
    Çok teşekkür ederim hocam.