Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Unutulan BA-BS formları hk.

Yeni Üye

Unutulan BA-BS formları hk.

Arkadaşlar merhaba
    2016-01 Dönemi BA-BS lerden 5 ad.şirketin formlarını kanuni süresinde vermeyi unutarak ihmal etmişiz. Bunları bugün yani izleyen 15.gününde verdik fakat sistem ceza ihbarı ve tahakkuk fişi kesmedi. Ceza daha sonra vergi dairesi tarafındanmı gönderiliyor ? Ayrıca 376.madde talebi harici bir ceza indirimi varmıdır ?

Müdavim Üye
    Kendiğinizden vermeniz iyi olmamış tespit edip istedikleri zaman verseydiniz daha iyi olurdu. Şimdi 5x1370 = 6850 TL ceza gelecek bu ceza için 376. madde harici bir indirim yok ancak bir af benzeri kanun çıkarsa o başka.

Yeni Üye
    İdare tespit etseydi yine ceza oranı aynımı olacaktı ?

Müdavim Üye
    Alıntı Muhaseb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İdare tespit etseydi yine ceza oranı aynımı olacaktı ?
    Elbette !! tespit edememe ihtimali sizin adınıza avantaj denilebilecek bir ihtimaldi. Firma veya karşı firmalar ihracat yapmıyorsa veya başka bir nedenle inceleme olmaz ise bu ihtimal önemliydi.

Müdavim Üye
    Şu fark var sadece sonraki yıllarda tespit olursa o zamanki güncel ceza olacaktı o da çok önemli bir fark değil

Yeni Üye
    Net bir tecrübe daha edindim,teşekkürler

Müdavim Üye
    Geçmiş olsun üzüldüm gerçekten.
    \'\'Sevdiğiniz şeylerden infak etmeyince(başkalarına pay çıkartmayınca) zafer ve mutluluğa asla ulaşamazsınız\'\'

Müdavim Üye
    Geçmiş olsun üstad. Bildirim formlarının 1 gün dahi geç verilmesinde uygulanan özel usulsüzlük cezası çok fazla.

Yeni Üye
    değerli meslektaşım.aynı durum 2017 nisan babslerinde bende yaşadım.babs formları verme süresinde gözaltına alındım sonra suçsuz olduğum ıspatlandı serbest kaldım.gözaltından çıkınca babs formlarını verdim.özelge istedim mücbir sebeb için ne olacağını bilmiyorum.
    peki size sonradan ceza geldimi.vergi dairesi geç bildirimi fark edebilyormu.özelge kabul edilmezse ne yapabilirim.değerli üstadım.
    paylaşırsanız sevinirim.

Müdavim Üye
    Sayın Cesur Yürek Smmm, burada cevaplamaya çalıştım. Sizin durumunuzu oradan takip edelim.
    https://forum.mustafagulsen.com/show...luk-hali-ba-bs