Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Allah Belanızı Versin!!!! Binlerce Kez Lanet Olsun..

Kıdemli Üye Nasrettin Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye / SMMM

Allah Belanızı Versin!!!! Binlerce Kez Lanet Olsun..

Başlığımı beğenmeyebilirsiniz bela okumanın lanet okumanın iyi bir şey olmadığını da
    biliyorum gerekli görülürse moderatör arkadaş kaldırabilirde. Lakin içimden başka şey demek gelmiyor.
    28 ölü 61 yaralı bu 61 yaralının da kimbilir kaçı ağır yaralı.

Tam silkinip kalkmaya çalışırken yada birşeylere göz yummamaya ses çıkarmaya kalkınca kucağımızda ya canlı bomba
    yada bombalı aracı koyuveriyorlar. Allah belanızı versin diyorum lanet olsun hepinize. Kim yaptıysa yaptılarsa yaptırdılarsa.

Onlar senin benim akarabam eşim dostum kardeşimdi. Allah rahmet eylesin günahlarını affeylesin, mekanlarını cennet eylesin.

Hepimizin başı sağolsun...

Müdavim Üye
    Sayın Nasrettin hoca. Toplum olarak çok üzüldük. Fakat bunun adı eğitimden geçiyor. Çok iyi nesiller yetiştirmemiz lazım. Hacısıyla hocasıyla siyasilerle herşeyle. Siz trt çocukta keloğlan çizgi fliminde büyü sihir vb 2-3 programda bir gösterirseniz bu toplumdan bir şey bekleyemezsiniz. Evlilik programlarında At pazarı gibi Hanife, vb kişileri şık şık giydirip inci sülüm ekranda gösterir, ana babasına para verip, telefonla canlı bağlantı yaptırırsanız bu toplumdan başka bir şey bekleyemezsiniz. Diziler, yarışmalar hepsi böyle.

Biz ne zaman örfümüzü döner isek, ne zaman büyük küçüğüne, küçük büyüğüne saygı duyar yardımcı olmaya çalışır ise o zaman toplum düzelir. 1946 senesinde yolda bir yetim bir dilenci görürse, bir insan onun başından ayrılmaz derdini görünceye kadar yardımcı olurdu.

Atatürk 1932, yılında Meclisten bir kararname ile, Kuzey Anadolu fay hattına yerleşim yeri yapılmaması konusunda meclis kararı çıkarttı ve uyguladı. Kısaca Bolu Düzce Adapazarı ekilebilir arazi, İzmit turistik tesis, İstanbul dikkat edin, 10 km sağa, 10 km sola büyüyebilir. Bırakın ekilebilir araziyi, İzmiti turistik tesisi. Eğer surlar korunabilse idi,şu anda sadece İstanbul'a gelen Turist sayısı yılda 500 milyondu. 50 km devasa açık bir müze... Ne diyor Yüce Allah Kuran-ı Kerim kitabımızda, Biz sizin için dağlar yarattık oturasınız diye, ovalar yarattık ekip biçesiniz diye. Başka bir ayette ise, Biz sizin için dağları bir kazık, ovaları ise döşek yaptık. Kısaca dağlarda ikamet, ovalarda ekip biçmekten bahsediliyor. Ayrıca depremi söylüyor.
    Okumak böyle yeni nesil yetiştirmek böyle birşey. Siz niye İstanbul'a Ankara Bursa İzmir, Diyarbakır vb 10 ile insanları sıkıştırıyorsunuz? Bir dünya savaşında 3 ilimize atom bombası atılsa Türkiye nüfusunun % 70'i öldü. Neyse kendimizi yormayalım. Bu devirde kimse kimseyi anlamaz.

Allah rahmet eylesin demekten kendimizi alamıyoruz.