Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-fatura hakkinda soru ve cevaplar

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    e fatura ilgili seminer notlarını okudum bitirdim. sadece internetten alış satış yapanların durumunu çözemedim. internet sitelerinde alış ve satış yapan mükelleflere e fatura zorunlumu.
    Kendini Bil Kendini

Yeni Üye
    Merhaba, mükellefim e-faturaya geçiyor cirodan dolayı. Mali mühür başvurusunu yaptım fakat kendisi benim e-imza'm var mali mühüre gerek yok diyor. Nedir bu e-imza ? Bu icat mali mühür yerine geçer mi ?

Yeni Üye

Mali Mühür Giriş Sorunu

mali mühür elektronik imza portalına girerken

Sisteme giriş metni başarıyla imzalandı.

İmzalı giriş isteğiniz sunucuya iletiliyor.

Lütfen bekleyin..

lütfen bekleyinde sürekli takılıp kalıyor çözebilen var mı acaba

https://i.hizliresim.com/ZngzjZ.png
    Konu ayeroglu tarafından (08.Şubat.2020 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Firmamız 2018 yılında 5.000,000 tl in üzrinde satış yaptı. 2021 yılında E-deftere geciyor. (uzatılmassa) şimdiye kadar gibden e-arşiv fatura kesiyordu. haziran ayı başında e- imza talebinde bulunduk. fakat henüz gelmedi. haziran ayında yine gib üzerinden e-arşiv fatura kesebilirmi.

Yeni Üye
    Merhaba üstadlarım. 2. el araç alım satımı yapan 2.sınıf bir mükellef, 2020 yılında 4.800.000 tl civarı satış yaptı. sene sonu itibariylede 900.000 tl elinde stok kaldı. 01.07.2021 tarihinde e faturaya 01.01.2022 tarihinde de e deftere mi geçecek ? Bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    e- faturaya da e -deftere de geçmeyecek. Sadece 1. sınıf deftere geçecek. 1 sınıf deftere geçmiş olması gerekiyordu 2021 itibari ile.

Üye
    Gib postadan internet satışları için kesilen ve e-arşiv faturaların
    ...
    iade edilmesi durumunda (gider pusulası ile)
    ...
    maliyeye indirilecek mi ?

Yeni Üye
    merhaba eczacı mükellefim var aldığı mallar için e fatura kesildi . adımıza kesilen e faturaları toplu şekilde nereden görebilirim bunları lucaya nasıl aktarabilirim ?

Müdavim Üye
    Merhaba
    bir mükellefimiz zorunlu olarak e-faturaya geçiş yapacak, temmuz ayını beklemeden mart ayı itibari ile e-faturaya geçiş yapabilir miyiz ? E-fatura için gib portalı kullanabilir miyiz ? az fatura kesileceği için özel entegratör ile anlaşmak istemiyorlar, sadece mali mühür alıp başvuru yapmamız yeterli midir ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İskenderun
    Alıntı emrecnl7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    bir mükellefimiz zorunlu olarak e-faturaya geçiş yapacak, temmuz ayını beklemeden mart ayı itibari ile e-faturaya geçiş yapabilir miyiz ? E-fatura için gib portalı kullanabilir miyiz ? az fatura kesileceği için özel entegratör ile anlaşmak istemiyorlar, sadece mali mühür alıp başvuru yapmamız yeterli midir ?
    Aynı soru:Şahıs için bir e imza alıp, gib portaldan e faturaları kessek olur mu?
    Sevmek Dünyanın en etkili tek ilacıdır.
    İnsanları, hayatı seviniz., mutlu olursunuz.