Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Babs. Yine mi ? Evet

Babs. Yine mi ? Evet

Üstadlar , Ağustos ayı bir fatura atlamışız, bu gün farkettim . Ağustos için B fORMLARI 05/10/2015 son gönderme tarihi olduğuna göre ve 10 gün düzeltebilme şansımız olduğuna göre , bu gün 13/10/2015 olduğuna göre şimdi ben düzeltme yapsam ceza gelir mi? Şimdiden sağolun
    Dünya hayatı sizi yoruyor mu ? O halde Allah'a koşun..
    || Zariyat Sûresi \ 50

Müdavim Üye
    Uzatma konusu, 10 günlük süreyi etkilemiyor diye biliyorum. Cezalı olacağını sanıyorum. cezalı 260 tl olur. 376 talep edilirse zaman ve süresi içinde ödenirse 173,33.- Tl iner.

Zaten düzeltmelerde size birtakım sorular soruluyor. Düzeltmeyi işaretlediğinizde, direk onaylarsa ceza olmaz. Eğer sermaye şirketimi? 376 talep vb edecek misiniz diye soru sorup çeltik atmanızı filan ister.

Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzatma konusu, 10 günlük süreyi etkilemiyor diye biliyorum. Cezalı olacağını sanıyorum. cezalı 260 tl olur. 376 talep edilirse zaman ve süresi içinde ödenirse 173,33.- Tl iner.

Zaten düzeltmelerde size birtakım sorular soruluyor. Düzeltmeyi işaretlediğinizde, direk onaylarsa ceza olmaz. Eğer sermaye şirketimi? 376 talep vb edecek misiniz diye soru sorup çeltik atmanızı filan ister.
    dediğiniz gibi, düzeltmeyi işaretleyerek onayladım, bir şey sormadı hadi bakalım hayırlısı , sağolun.
    Dünya hayatı sizi yoruyor mu ? O halde Allah'a koşun..
    || Zariyat Sûresi \ 50

Ceza geleceğini sanmıyorum.
    Ben mükellefin evrakı az, parasını zamanında ödeyenini severim.

[URL="http://www.muhasebepostasi.com/"]Muhasebe Postası[/URL]-[URL="http://www.muhasebepostasi.com/"]Mali Bilgiler[/URL] Blogu

Müdavim Üye
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1/5 ceza süresi de geçmiş dikkat 1/5 ile düzeltme son tarih 25.10 bugün 5 aralık

Müdavim Üye
    Alıntı zafer966 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1/5 ceza süresi de geçmiş dikkat 1/5 ile düzeltme son tarih 25.10 bugün 5 aralık
    Sayın zafer966, muhasebeci olarak o kadar kafamız yoğun ki. Bazen ben, bazen siz, bazen de tüm meslektaşlarımız hata yapabiliyoruz.

Dikkatinizi çekerse Ağustos 2015 döneminden bahsetmiş. Ağustos ayı Ba Bs verme süresi 30 Eylül 2015 günü sondu. Bu arkadaşımız düzeltme yapmak için 10 günlük süre 10/10/2015 tarihine kadar süresi var.

Bu arkadaşımız 05/10/2015 tarihine kadar uzatıldı. 15/10/2015 tarihine kadar düzeltmenin cezasız olacağını düşünmekte. 13/10/2015'de düzelttiğini beyan etmiş. Konu bu. Sizin dediğiniz konu ise düzeltmedi, şimdi düzeltecek anlamışsınız. Tabiki şimdi düzeltirse 1.300 tl cezalı olur.