Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muktezanın aykırı olması

Yeni Üye

Muktezanın aykırı olması

Merhaba . Benim iki sorum olacak . Birincisi ben İstanbul Sarıgazi ilçesinde bir açık sinema gösterisi yapsam ve kdv konusunda endişelerimden dolayı özelge talebinde bulunsam bana özelge gelir . Ancak aynı firma eşliğinde açık sinema yapmak isteyen 3 komşu ilçelerde defterdarlığa başvursa özelge mi verilir sirküller aracılığıyla mı bilgi verilir ?
    İkinci sorum ise verilen özelgenin hukuka aykırılık gerekçesiyle uyulmasa bunun sonucunda oluşan ceza sonucu olayı mahkemeye taşısam ne sonuç çıkar ? özelge hatalıda olsa uymak zorunda mıyım ?

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sizin gibi başka firmalar da aynı konuda kendileri özelge talep ettiğinde her birine neredeyse aynı görüşü içeren özelgeler verilir

Benzer sorun yaşayan firma sayısı çoğaldıkça ve maliye bakanlığı da karar verirse bu konuda bir sirkü çıkartabilir. (sirküler tüm mükelleflere verilen ortak özelge gibi düşünülebilir)

Özelgeye uymak zorunlu değildir. Hukuka aykırı veya hatalı olduğunu düşündüğünüz özelgeye uymaya bilirsiniz. Doğru olduğu halde uymazsanız zaten kanunda öngörülen ceza kesilir. Ayrıca özelgeye uymama cezası kesilmez.
    Konu adaysd tarafından (12.Ekim.2015 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Teşekkür ederim

Bu Konu için Etiketler