Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kdv beyanname düzeltme

kdv beyanname düzeltme

haziran ayına ait kdv beyannamesine düzeltme vereceğim kdv çıkmıyor devreden var düzeltme verdiğimde sadece damga vergisi mi çıkar yoksa usulsüzlük cezası keser mi
    tş.

Müdavim Üye
    Sadece damga vergisi 29,90.- Tl çıkar. Zaten kss dzt işaretleyebilirsiniz. Sebebini sorup yazdığınızda en sonunda şöyle bir uyarı verir. Haziran 2015 kdv beyannamesinde ödemeniz gereken tutar 29,0 .- tl'Sıdır onaylıyormusunuz? diye sorar. Evet butonuna bastığınızda onaylar ve tahakkuk fişinde 29.90 tl ödemeye vade tarihi verir. Siz erkence ödeyin.

Müdavim Üye
    Sadece damga vergisi 29,90.- Tl çıkar. Zaten kss dzt işaretleyebilirsiniz. Sebebini sorup yazdığınızda en sonunda şöyle bir uyarı verir. Haziran 2015 kdv beyannamesinde ödemeniz gereken tutar 29,90 .- tl'sıdır onaylıyor musunuz? diye sorar. Evet butonuna bastığınızda onaylar ve tahakkuk fişinde 29.90 tl ödemeye vade tarihi verir. Siz erkence ödeyin.

teşekkürler syn karce
    iyi çalışmalar

Üye
    Nereden
    MALİ MÜŞAVİR
    ben kdv yi düzeltmiyorum sadece ba o kadar. kdv düzeltince vergi dairesinin istemediği evrak defter kalmıyor

Müdavim Üye
    Alıntı müşavir5335 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kdv yi düzeltmiyorum sadece ba o kadar. kdv düzeltince vergi dairesinin istemediği evrak defter kalmıyor
    Eğer devreden kdv azalırsa, defter belgeler istenebilir, veya bir sebep sorabilirler. Satışlarda muhakkak bildirin, çünkü devreden kdv azalacak veya kdv ödemesi çıkacaktır.