Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: geç gelen irsaliyeli fatura

geç gelen irsaliyeli fatura

3.aydan irsaliyeli fatura geldi sevk tarihi 4.ay düzenleme tarihi 3. ay ba kayıtlara alırken düzenleme tarihini baz almamız gerektiğini biliyorum ama sevk tarihinin 4.ay olması bişy değiştirirmi yoksa ba ya düzeltme verip 260 tl mükellefe ceza mı gelsin

Müdavim Üye
    Şöyle anlayabileceğiniz dilden açıklayalım. 3.ncü ay 31.03.2015 tarihli sevk irsaliyesi kesilmiş ise, faturası 31.03.2015 tarihine kesilmelidir. Kanunen böyle. Fakat bazı kişiler 7 günlük fatura süresi var dye, kdv ödememek için veya 1 ay ertelemek için 4.ncü aya fatura kesiyorlar bu yanlış ve cezalı.

Sizinkinde ise tam tersi olarak fatura 3.ncü ay. İrsaliye 4.ncü ay. Böyle bir şey olabilir mi. Adı üzerinde Sevk irsaliyesi. Mal sevk edildikten sonra ay geçmemek şartı ile yukarıda açıkladım. 7 gün içinde faturası kesilmesi lazım.
    Benim anladığım. karşı firma 3.ncü aya faturayı kesmiş, ve büyük ihtimalle faturayı 3.ncü ayda bs'sinde bildirmiş. Eğer böyle ise sizinde mecburen 3.ncü ay ba'nızda bildirmeniz gerekir. Diyelim ki, 3.ncü ayda bildirmediler. Fatura 3.ncü ay kesilmiş sizde, sizin 3.ncü ayda bildirmeniz gerekir. Bence karşı firmaya muhasebecisine bir sorun. Ne yapmışlar.

irsaliyeli fatura düzenleme tarihi 3.ay sevk tarihi 4.ay 3.ayda bs de bildirmiş firma bizde mecburen ba ya düzeltme verdik
    cevabınız için tş syn karce