Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bs soru acil !

Yeni Üye

Exclamation Bs soru acil !

2014 yilinda bilonço defterine tabi olan mükellefimiz, 2015 yilinda işletme defterine geçmiştir.dolayisiyla 2015 ocak döneminde ba-bs vermemiz gerekirken sehven ocak bs bildirimini yaptim. Daha önce böylesi bir durumla karşilaşaniniz oldumu ? . Ne yapmamiz lazim.?

Müdavim Üye
    Sanıyorum yanlış yazdınız. 2015 yılında işletme defterine geçmiş iseniz ba bs vermeyecektiniz.

Eğer 2015 yılında işletme defteri tutup, bs vermiş iseniz. Birşey olmaz öyle kalsın.

Müdavim Üye
    Alıntı LEGENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 yilinda bilonço defterine tabi olan mükellefimiz, 2015 yilinda işletme defterine geçmiştir.dolayisiyla 2015 ocak döneminde ba-bs vermemiz gerekirken sehven ocak bs bildirimini yaptim. Daha önce böylesi bir durumla karşilaşaniniz oldumu ? . Ne yapmamiz lazim.?
    Bir dilekçe ile izah edip bundan sonra vermezsiniz.

Yeni Üye
    Teşekkür ederim karce ve yazıcı. durumu Yazıcı'nın dediği gibi dilekçe ile izah ettim bitti. Fazladan bildirim olduğundan bir şey olmuyor. İyi çalışmalar.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Benim mükellefimde 2015 te bilançoya geçti işletme defterini tasdik ettirdim ama vergi dairesine dilekçe bişey vermedim benim anlamadığım vergi dairesi ba bs den muaf olduğunu nasıl anlayacak
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim mükellefimde 2015 te bilançoya geçti işletme defterini tasdik ettirdim ama vergi dairesine dilekçe bişey vermedim benim anlamadığım vergi dairesi ba bs den muaf olduğunu nasıl anlayacak
    Yani siz bilanço defteri tutmanız gerekirken işletme mi tasdik ettirdiniz.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Hayır limitlerin altında kaldığı için 2.sınıfa geçmesi gerekiyordu. Araştırdım sadece işletme defteri tasdik ettir yeter yazıyordu inşallah hatam yoktur
    Kendini Bil Kendini