Üstadlarım ; başıma gelen olay aynen şu şekilde ;

22 subat 2012 Eşim bekar iken gss basvurusu yapıyor 27 subat 2012 resmi nikah yapıyoruz..
Ancak düğünü sonraya bırakıyoruz bir takım gelişmeler sebebiyle ve bu durumda eşim henüz kendi evinde iken ( babasında ) ben 05 mart 2012 evliyken gss basvurusu yapıyorum aramzda 1 hafta var ..
Ancak basvuru yaptıgımız da eşimi listeye eklemiyoruz bizimle kalmadıgı icin sorun cıkmasın diye..

06 mayıs 2012 eşimin adresini güncelliyoruz düğün yaptıgımızdan dolayı kendi adresime alıyorum ve sgk lı olarak calısmam devam ediyor 2008 den beri..
Ve ağustos 2014 tarihinde hastaneye gidince ortaaya cıkıyor ki eşimin babası 850 TL maaş almasına rağmen ( evleri kendisine ait ) önce g1 seviyesinde 45 TL sonra neye dayanrak yapıyolar sa g2 seviyesinde 112 TL den prim tahakkuk ediyolar ve sonuc :3560 TL ödeme cıkıyor..

Şimdi sgk ya basvuru yapıyorum topu kaymakamlıga atıyor onlarda sgk ya vs ben sgk ya anlatıyorum durumu müdür yardımcısı BENİM TEKRAR BASVURU YAPMAM GEREKTİNİ SÖYLÜYOR sistem de bekar gözükmüormuşuz ancak evlendikten sonra adres güncelleme yapıyorum sistem neden otomatikmen görmüyor evli oldugumu neden eşimi sgk dan faydalndırmıyor diyorum CVP YOK ..Yada neden borc bilgisi bana tebliğ edilmiyor diyorum zamannda önlem alırdım diyorum neymiş 3 milyon kişiye nasıl tebliğ yapılsın mışşşş..!

Entresan olan 12 08 2014 tarihinde iş değiştiriyorum nasıl oluyosa o sistem otomatikmen görüyor benm sgk lı oldugumu ve eşimi benim üzerimden sgk lı gösteriyor ve artık prim tahakkuk etmiyor..

Şimdi ben bu durumda sizce mahkemeye gitsem haklı durumdamıyım ?? yada nasıl bir yol izlemeliyim ?? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum