Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektrik "SATIŞ.!!" Faturası Kayıt

Yeni Üye

Question Elektrik "SATIŞ.!!" Faturası Kayıt

İyi Günler MustafaGülşen.Com Forum Ailesi.

Aranıza Yeni Katıldım, Bir Sorum Olacaktı.

Elektrik Parakende Satış Faturasını Nasıl Kayıt Edebiliriz. Bunun İçinde Bir Sürü Pay Vardır (TRT Payı V.s)

Bunun İçin
    120
    600
    391 mi Kullanacaz Yoksa Daha Değişik Yöntemleri mi Var ?

Lütfen Yardımcı Olur musunuz ?

Müdavim Üye
    Burası nasıl bir firma özelleştirme yoluyla dağıtım hakkı alan elektrik dağıtım şirketlerinden biri mi?

Yeni Üye
    Alıntı yazıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burası nasıl bir firma özelleştirme yoluyla dağıtım hakkı alan elektrik dağıtım şirketlerinden biri mi?
    Elektrik Dağıtım Şirketi. Örnek; Teiaştan Alıyoruz Biz Satıyoruz

Müdavim Üye
    Herhalde küçük bir şirket değil hangi yörenin dağıtım şirketi kaç kişi çalışıyor? YMM si ön muhasebesi falan vardır sanırım.

Yeni Üye
    Herhalde küçük bir şirket değil hangi yörenin dağıtım şirketi kaç kişi çalışıyor? YMM si ön muhasebesi falan vardır sanırım.
    Yok Ufak Bi Şirket Değil, YMM si Yok. Ön Muhasebecisi Benim. Kayıt İşlemini Bilmiyorum Yardımcı Olabilir misiniz Peki ?

Müdavim Üye
    Değerli kardeşim

Lütfen beni yanlış anlama ve kusura bakma sana canı gönülden yardım etmeyi istiyoruz da aynı anda Firma sahiplerinin ne durumda olduğunu, hangi yörenin dağıtım şirketi yazmamışsın ama milyon dolarlarla milyonlarca abonesi olan dağıtım şirketi alıyorlar ama harcadıkları paranın yüz binde biri ile firmaya organizasyon kurmayı bilmiyorlar veya kıyamıyorlar. Lütfen lütfen lütfen bizi yanlış anlama.

Bak takip ediyorsan aylardan beri biz bu mesleğin bu tür sorunlarını, mesleği ve meslektaşı adam yerine koymayanları, değerini takdir etmeyenleri konuşuyoruz. Bu tür bir şirketin bir değil birden fazla YMM si SMMM si muhasebe ve finans müdürleri olması gerekmez mi. Patronlar rebbena hebbana demeyi biliyorlar. Şimdi sana da yazık değil mi koskoca şirketin aylık milyonlarca faturasını nasıl yazacağınızı veya kaydını bilmiyorsunuz sakın darılmayın hedefimiz sen değilsin. bunun için iç organizasyon bilgi işlem yatırımı gerekmez mi.

Bu nedenle bu tür patronları ( gerçi hiç haberleri olmayacak eksiliklerini sanırım hiç bilmeyecekler ) dikkatini çekmek için sana bu aşamada nasıl yardım edelim. Eğer o firmanın YMM si SMMM leri muhasebe müdürleri olsa idi firma onlara paraya kıyıp iş verse idi buna rağmen sen orda çalışırken eksik bildiğin veya takıldığın yeni karşılaştığın bir konuda seve seve yardımcı olmaya çalışırdık.

Birgün ruhsatlı, odaya aidat ödeyen mevzuat değişiklerinde angaryalarda kıvranan bir meslek mensubu olduğunda sanırım bizi anlayacaksın.

Müdavim Üye
    Bu şirkette senden başka daha yetkili pozisyonda biri yok şeklinde anladığımız için böyle yazdım eğer varsa bende haliyle yazdıklarımı düzeltmek durumundayım.

Yeni Üye
    Bu şirkette senden başka daha yetkili pozisyonda biri yok şeklinde anladığımız için böyle yazdım eğer varsa bende haliyle yazdıklarımı düzeltmek durumundayım.
    Ben Sizi Neden Yanlış Anlayım Ben Sadece Nasıl İşleneceğini Sordum Belkide Okulda Ödevimdi Bunu da Diyebilirdim Ama Doğru Dürüst Gerçeği Anlattım. Ben Sadece Hangi Hesaplara İşlenecek Onu Merak Ettim Yanlış Anlaşacak Birşey Yok Ben Direk Bu Siteye Sordum Hiçte Araştırma Yapmadım Açıkçası Belki İnternettede Vardır

Müdavim Üye
    Elbette açık ve dürüstçe davrandın teşekkür ederiz. Ama bizi anladığını sanmıyorum en azından bunu ifade etmediğinizi görüyorum. Siz sadece şu an için geçici bir çözümle işinizin görülmesini arzu ediyorsunuz. Bizim ise çok sorunlu bir mesleğin kaf dağının ardındaki misyonu vizyonu hakkında da yapacak birşeylerimiz olması gerektiğini düşünüyoruz.

Yeni Üye
    Elbette açık ve dürüstçe davrandın teşekkür ederiz. Ama bizi anladığını sanmıyorum en azından bunu ifade etmediğinizi görüyorum. Siz sadece şu an için geçici bir çözümle işinizin görülmesini arzu ediyorsunuz. Bizim ise çok sorunlu bir mesleğin kaf dağının ardındaki misyonu vizyonu hakkında da yapacak birşeylerimiz olması gerektiğini düşünüyoruz.
    Teşekkür Ederim İlginize. Biraz Önce Öğrendim. Elektrik Aldığımız Firmanın Muhasebeci İle Hallettik Çok Yardımcı Oldular.