Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 678
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 76 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şahıstan Limitede dönüştürme (Tür Değişikliği)

Müdavim Üye
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın korkmaz türk evet şahıs şirkete ortak olacak şahıs firmasının öz varlığı ne ise o kapsamda şirkette hisseye sahip olacak yani bir nevi sermayede artmış olacak,şuan için mersiste nerde olduğunu hatırlayamıyorum ama hatırladığım kadarı ile değişiklik seçildiğinde içeriğine girildiğinde orda bir çok madde var sermayede var bence bu kısma bak yeni halini düzelt ve buraya kopyala, kolay gelsin.

3. Sermaye artırımı, yeni kuruluş ve ara bilanço
    a) Sermaye artırımı
    MADDE 142- (1) Devralma yoluyla birleşmede, devralan şirket, sermayesini, devrolunan
    şirketin ortaklarının haklarının korunabilmesi için gerekli olan düzeyde, artırmak zorundadır.
    Üstad,
    Mersiste ayni sermaye olarak eklemek var, bir de yapı değişikliği var.
    Yapı değişikliğine girildiğinde, Birleşme ( Devir Alan ) Başlat diye bir seçenek var, bunu seçtiğimizde, sol menüde, devir alınanlar geliyor. Bu işlemde, devir alan firma, devir alacağı firmanın bilgilerini giriyor, daha sonra da devrolan firma kendi mersisi ile girip onaylıyor. Aktifi ve pasifi ile bir bütün halinde devir olunacak firmalar için, yapı değişikliğindeki bu menü mü kullanılmalı?

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın Türk 2019 yılı mart nisan gibi sermaye artırımı azaltımı gibi işlemler yaptığımda sermaye kısmında dediğim gibi devir birleşmeye giren kapsamda sermaye artırımı vardı diye hatırlıyorum ama tamda nerde olduğunu hatırlayamadım ama yapı değişikliği kısmından değilde normal değişiklik kısmından sermaye kısmında pay kısmında bu ayni sermaye artırımının yapılması lazım hatırladığım kadarı ile bence iyicene bakın derim,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın türk mersise girdim baktım yapı değişikliği kısmını tıkladığımda 3 tane seçenek çıkıyor bence sizin durumunuz bunlarda birisi eğer mevcut şirkete devir birleşme varsa ki öyle gözüküyor o zaman 3.seçeneği seçerek işlemlerinize devam edin derim,kolay gelsin.

Yeni Üye
    Hadisat açılış fisi olmayacak diyorsun şahıs.firmasinin carisi kredisi çek seneti bunlar açılış fisi olmayacaksa nasıl devrolacak. Ticari Malı fatura kesilirse kalmıyor fakat sirkete fatura edildiği nevi degistiren sirket yani.a.s. olan şirket fatura yüzünden borçlu gözüküyor.bu devirler nasıl olacak

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın senaymina devir ile şahıs firması ortadan kalkıyor ortadan kalkan şahıs firması için ne açılış fişi olacak ben bundan bahsediyorum şahıs firması kapanmış oluyor artık açılış fişi ile ilgili bir durum yok yani firma kapanıyor, bence siz benim yazdığımı yanlış okumussunuz devrolacak ama ertesi yıla değil devrolunan şirkete devrolacağı için aktifi ve pasifi ile ortada bir şey kalmayacak bundan bahsediyoruz devrolma ile şahıs firmasının kapanış dönemi açılış döneminden bahsetmiyoruz,kolay gelsin.

Yeni Üye
    Merhaba, şahıs bilanço işletmesinden limitede dönüştürme konusunda çalışma örneklerini paylaşabilir misiniz?
    ismtanriverdi@gmail.com