Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şahıstan Limitede dönüştürme (Tür Değişikliği)

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Konu ile ilgili olarak çalışmalarınızı analiz-sm@hotmail.com adresine göndermenizi rica ederim

Yeni Üye
    Merhabalar konu ile ilgili benim bir sorum olacaktı.Şahıs firmasının sermayesi 550 bin Tl nevi değişikliği olduğunda da sermaye 550 bin Tl olacak bu durumda ticaret odasına sermayenin 1/4 ü yatırmak gerekiyor mu acaba bilgi verebilirseniz sevinirim.

Yeni Üye
    Marhaba,

Benimde bir mükellefimi bu hafta aynı şekilde şahıs bilançodan LTD. ŞTİ. ye dönüştürmem gerekiyor,
    konu ile ilgili bilgilerinizi mmveysel@gmail.com adresine göndermenizi rica ederim.

Bizim ticaret odası SMM ve YMM raporları yerine mahkeme kararı ve bilirkişi raporuyla sermaye tespiti yapılacaktır demiş.
    Bu konuda mahkeme ve diğer süreçlerle sizde uğraştınızmı acaba, bana oda hala kesin bir cevap veremedi.

Bilgilerndirmeleriniz için teşekkürler,
    İyi Çalışmalar.

Müdavim Üye
    Merhabalar şahıstan limitede dönüşümde işçi devri nasıl yapılacak. Çıkış kodu 16 kabul etmiyor vergi no farklı olduğu için. Hangi kodu işaretleyeyim. Teşekürler

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Cikis yapmaniza gerek yok. Devir (tur degisikligi)bildirgesi vereceksiniz ve sistemden bilgileriniz guncellenecek.

Müdavim Üye
    İşçinin teşviki kaybolmuyor mu? Aynı sgk numarası üzerinden devam edebiliyor mu?
    sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

Müdavim Üye
    Geriye dönüp bakınca birçok arkadaş bu konuyla alakalı işlem yapmak istemiş. Neler yapıldı acaba?
    sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    Selamlar forumdaşlar ,
    09.10.2017 tarihinde Şahıs Bilanço firmamızı LTD.ŞTİ ye dönüştürdük. ( Nevi Değişikliği ) , Eski şahıs firması için Vergi dairesine 09.10.2017 tarihi itibariyle de kapanış bildirimi yaptık. Şimdi aklıma takılanlar;
    1- Ben 09.10.2017 Tarihine kadar ki bölüm için Gelir vergisi Bey. vereceğim.Şirketin aktif pasifinde ne varsa herşeyi Yeni LTD.ŞTİ ye fatura mı etmeliyim i? ( KDV istisnasından yararlanarak )
    2- Yeni limited şirketin vergisel sorumluğu 09.10.2017 de mi başlar, yoksa 01.01.2017 açılışın üzerinden gidip , Gelir Vergisiyle vergilendirilen kısım terkin mi edilmeli.
    3- Yeni limited şirketin açılış bilançosu , sadece sermaye ( Ticaret Sicilde tescil edilen ) ve Şahıs firmasının keseceği faturadan mı ibaret olacaktır.

Yani Muhasebe programımda bu LTD. için yeni müşteri mantığıyla firma açıp ( Açılış tarihi 09.10.2017 ) devam mı etmeliyiz. Yoksa Mevcut Şahıs firmasının gelir vergisi Beyannamesini verdikten sonra firma bilgilerini değiştirip , ltd.olarak kayıtların üzerine devam mı edilmeli? Bana ilk söylediğim mantıklı gelmekte yinede teyit amaçlı görüşlere ihtiyaç duydum.Teşekkürler

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    a.ş ye dönüşecek şahıs şirketinin herhangi bir odaya kaydı yoksa nasıl bir yol izlemeli acaba
    Kendini Bil Kendini

Kıdemli Üye
    selam arkadaşlar ben bir şahıs bilanço usulu mükellefi(hiç bir odaya kaydı yok) limited şirkete çevirecem bununla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar ilk defa yapacağım için benimle bilgi ve tecrübelerini paylaşabilirlermi