Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tecrübe - Sektör - Maaş? ( Mesleki yardıma ihtiyacım var.)

Müdavim Üye
    Herkese günaydın;

Değerli fikirlerinizi benimle paylaşıp doğru karar vermeme neden olduğunuz için hepinize tekrardan teşekkür ediyorum. Bende size yaşadıklarımı aktarayım belki benimde başka birine faydam olur.
    Konuyu açalı 3 ay olmuş, durumumu sizinle paylaşır paylaşmaz iş arayışına girdim. Yaptığım iş başvurularını hem şirket hemde SMMM bürolarınaydı. SMMM büroları kalifiye eleman bulmakta zorluk çekiyorlar, aşağı yukarı aynı paralara aynı iş yüklerini elemana bindirme çabasındalar. İş arama süreci biraz sürdü ama o sırada büroda kalan yarım işlerimide tamamlama fırsatım oldu. En sonunda güzel bir şirket buldum, çalışmaya başlayalı 1,5 aya yakın oldu. Aldığım maaş aynı burada da fakat hem yetkili bir pozisyonda işe başladım hemde altıma araba verdiler hafta sonu bile bende kalıyor. O kadar mükellefle uğraşacağıma burada günlük rutin muhasebe işlerini yapıyorum geri kalan zamanımda mevzuatı ve forumu takip edip mesleğimden de geri kalmıyorum.

Sonuç olarak; artık evime stres dolu gitmiyorum, mesaim erken bitiyor, çocuğumla eşimle daha çok ilgileniyorum. Cumartesi ve pazar günü tatilim var. Bunların bana artısı o kadar büyük oldu ki tarif edemem. Stajım bitip SMMM Ruhsatımı aldığım zaman şartlarım daha da güzelleşecek buna da eminim. Rabb'im herkesin gönlüne göre versin.

Müdavim Üye
    Sizin adınıza çok sevindim. Ayrıca durumunuzu paylaşıp bize değer verdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Bakın saat 20.30 ben ine bu gece çalışıyorum. Allah izin verirse gece 24.00'de eve gideceğim. Buradaki yazılar bu mesleğe başlayan ezilen insanlara örnek olsun.
    Kimsede büro açayım mı diye sormasın. Muhasebeci çok ve her geçen gün çoğalıyor. Mükellef az ve daha da azalıyor. Sonuçta ucuz defter tutmalar mükellef (ç) almalar hızlandı. Yılbaşına girer iken, bir sürü meslektaşımız mükelleflerini çaldırdı. Bu meslekte tüm kurumlar muhasebeciye iş yükledi. Yüklemeye devam ediyor. Cezalarda ağırlaştı.

Benim naçizane gençelere ve bu mesleğe başlayan kişilere yol yakınken bu meslekten kurtulun. İnanın öte tarafta da kolay kolay hesap veremiyiz. Hem bu dünyanız hem öte dünyanız kaybolmasın.

Müdavim Üye
    Alıntı ogeday50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence orada çalışmayın, kazandığı halde hakkınızı vermiyor(eğerki kazancı az olsada veremiyor olsaydı imkanı yok derdim), özel sektörde bağımlı olarak çalışsanız şartlarınız daha iyi olur, ben şahsen büro açmadım, bağımlı olarak çalışıyorum, Allaha şükür çokta memnunum, işinizi bulun oradan ayrılın, ne hali varsa görsün sömürücü meslektaşımız.
    Eğer sakıncası yoksa; hangi şehirde? hangi sektörde? kaç senedir? ücretiniz nedir? belirtebilir misiniz...

Yeni Üye
    Valla kardeşim belgeni alırsan daha mutsuz olursun. Bende aynı dertten muzdaribim. Belge aldım ama çevre yok. Uzun zamandı muhasebe bürosunda çalıyıroum. Ofis açacak kadar çevremde yok. Allah yardımcımız olsun.