Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smmm yeterlilik çalışma takvimi tecrübesi olanlar

Yeni Üye

Smmm yeterlilik çalışma takvimi tecrübesi olanlar

merhaba arkadaşlar smmm yeterlilik sınavına hazılanırken PLANLANAN çalışma periyodu takvimi yada sınava hazırlık iş akış TAKVİM sıralama zamanlama tecrübesi olanların çalışma taktikleri zamansal ve performans olarak nasıl acaba.. ...soru yada ders mevzuat çalışma öncelikleri sıralaması vs..

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Selam msçarkçı, seviyenizi ölçme amaçlı, geçmiş yıllardan bir sınavı çözün,burdaki net sayınıza göre,nezaman sınava gireceğinize karar verin,cd ve kitapları alın, bunların kaç sayfa olduğunu hesaplayın, 3 tekrar için sayfa sayısıx3= toplam sayfa sayısı, toplam sayfa sayısını çalışacağınız güne bölün, çıkan o kadar sayfaya göre günlük çalışın, sınav öncesi 15gün ise hızlı tekrar için kullanın.
    örneğin elinizdeki cd ve kitap sayfa sayısı 2500safya olsun. mart sınavına gireceğinizi hesaplayalım, ozamana kadar 230gün var diyelim ,15günü tekrara düşünce, 215 gün kalıyor,2500sayfax3=7500 7500/215=34 sayfa, günlük 34 sayfa çalışmalısınız, çalıştığınız her sayfadan sonra kendinizi ödüllendirin, çalışmadığınız her sayfa içinde ceza verin, örneğin sevdiğiniz bir filmi izlemeyin yada bir yere gitmeme cezası gibi. ağır kamp usülü çalışma sistemini uygularsanız kazanmanız çok kolay,bunu uyguladım ve kazandım Allaha şükür.
    hukuk derslerini en sona bırakın, finansal muhasebe,mali tablolar analizi,maliyet muhasebesi önce bunlara çalışın.
    Nasıl ki gökte, yerde ve kâinatta tıkır tıkır saat gibi işleyen bir düzen varsa, yeryüzünde de aynı şekilde bir düzen olmalı ve bu düzen içerisinde insanlar, barış içerisinde yaşamalı.

Yeni Üye
    teşekkür ederim..Kazanmışsınız tebrik ederim..Belli bir kaynak önerirmisiniz yada önemli olan sistematik çalışmakmıdır..mesela staja başlatmaya deha hazırlık kitapları ve soru bankası ile ve geçmiş yıllarda çıkan sorulara 4ay aralıksız hergün belli çalışma programında hazırlanmıştım.ilk sınavda kazanıp stajı başlattım...bu sınavdada dehanın setini alıp-geçmiş yıl sorularınıda elle yazıp çözerek-ayrıca mevzuaatı da okuyarak 8 ay evvelinden çalışma planlıyorum..özel bir kaynak kitap vs..yada haricen bir özellik arzden tavsiyeniz olurmu..teşekkür ederim

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    rica ederim sayın mscarkci.bende deha, türmobdan birkaç kitap vardı hukuk,denetim kitapları, geçmiş yıl sorularını çözdüm,gelirler idaresinin beyanname düzenleme rehberi,ve son sınavda vergiden ,birisinden dersane notları buldum ona çalışmıştım ,yanılmıyorsam ymm murat yıldızdı vergi hukuku. staja başlamayı ilk seferde geçen bitirmeyi en kötü olasılık 3.cüde kazanır, saygılar.
    Nasıl ki gökte, yerde ve kâinatta tıkır tıkır saat gibi işleyen bir düzen varsa, yeryüzünde de aynı şekilde bir düzen olmalı ve bu düzen içerisinde insanlar, barış içerisinde yaşamalı.