Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şirketlere kep (kayitli eposta) cezasi geldi mi?

Kıdemli Üye
    Merhaba arkadaşlar, KEP ilk sene çıktığında bizde almıştık. ama 3 yıl geçti bir kez bile kullanmadık. şimdi almış olduğumuz yerlerden sürekli mail geliyor aşağıdaki gibi. Bu konuda sizlerin önerisi nedir? yenileme yapılması gerekmekte midir? yardımcı olabilir misiniz.

adresinizin yenileme süresi dolmuştur. Aynı tarihte almış olduğunuz diğer KEP adresleri için de benzer durum geçerlidir. Yenileme işleminin gerçekleştirilmemesi durumunda KEP hesabınız /hesaplarınız kullanıma kapatılacaktır.

Elektronik Tebligatlarınız tarafınıza ulaşmaması ve KEP adresi bulundurma zorunluluğu gibi konularda hukuki açıdan sorun yaşamamanız adına, yenileme işleminizi gerçekleştirmek için aşağıdaki iletişim bilgilerimizden tarafımıza acilen ulaşmanızı önemle rica ederiz.

Müdavim Üye
    Baktığımızda böyle onlarca alınması yapılması gereken şeyler var. Artık kurumlar halk tabiri ile laçka olduğu için kimsenin bir güveninirliği yok. Kep, işkur, sanayi sicil, katı yakıt, gib defter girişi, e-birlik sözleşmeleri, emniyete her giren çıkan işçiyi bildirme vb bir sürü kurum artık bir kanuna dayandırlarak bu tür ağır cezalar yaptırımda diye yazılıyor.
    Şahsen bende her işimi resmi yapmaya gayret eder mükelleflerim ve bizler en az ceza ile karşılaşmayalım diye gece gündüz uğraşırdım. Baktım bu işin sonu yok bizde bu tür olayları bıraktık. O günden beridir rahatım. Hiç değilse kurumlardan fırça yemiyoruz hakaret dinlemiyoruz.

Kıdemli Üye
    Katılıyorum Karce, bende ister istemiz sizin davrandığınız gibi davranmaya başladım. Çoğu şeyi artık bende sallamıyorum artık. O kadar teferruat var ki takip etmek çok zor. Devletimi, milletimi o kadar çok seviyorum ki ama git gide bu tür şeylerden dolayı soğuyorum maalesef. Devlete olan bakış açım artık eskisi gibi değil.

Kıdemli Üye
    O kadar abdürd durumlar varki aglar insan.

* PTT nin kep sistemi aşırı agır. bir mail atmak 15 dakika sürüyor.
    * şirket sorgulama bölümünde vergi numarasından sorgulama yapmak imkansız.
    * dogru dürüst hiçbir kep adresi yok.
    * bazı firmaların kep adresinin oldugunu biliyoruz firmadan teyit ediyoruz ancak kep sisteminde mersis numarası, ticaret sicil numarasından sorgulamak istediğimizde kayıt bulunamıyor. bunu ptt ye sordugumuzda bu firmanın kep adresi var ancak sorgulamadan bulamıyoruz. ptt nin verdigi cevap firmalarda bazen kep adresinin yayınlanmasını isteyemiyebiliyorlar. yani kep adresleri açık degil.
    * firma kayıt yaptırmış ancak bakiyesi yok ise mail atamıyorsunuz
    * firma kayıt yaptırmış ancak aktive etmemiş ise mail atamıyorsunuz.
    * ......
    *.......

velhasıl burası türkiye , imkansız diye bir şey yoktur. yürüyen hiçbirşey yoktur.

Müdavim Üye
    Maalesef ptt olarak uzun zamandır mektuplar, kredi kartı extraları, vb evraklar yaklaşık 5-6 yıldır hiç gelmiyor. Bizler alıştık. Sonra başka kargolara döndük.
    Yine internet arızaları vb konularda belki 20 sefer arasınız zor geliyorlar. Hatta kimilerine 3-5 ay hiç gelmiyorlar.

Hatta eski senelerde bir ptt çalışanımız e-beyanname bilgi için beni çağırdı. Baktım güncellemeyi yapmamış. Gönderdiği beyanname şu versiyonu ile verilmelidir diyor. Güncelleme için bastım tuşa. Adı postane. Tam 12 dk mı ne sürdü idi. Ya dedim bu nasıl iş. Bize hizmet sağlıyorsunuz. Sizin internet niye bu kadar ağır çalışıyor. Dedi ki bizim işimiz böyle sorma.

Kep konusunda da ne kadar problem var ise normaldir. Ptt demek insana eziyet eden kurumların başında belki 1.nci sıraya gelir.

Bu Konu için Etiketler