Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: veterinerde defter tasdiki hk...

Üye
    Nereden
    Kayseri/Develi

selamlar...

Arkadaşlar mükelelfimiz yıllardır sadece muameye üstüne iş yaparken bu sene ilaç da alıp satmaya başlamıştır. 2006 defterini tasdik ettirirken muayene için serbest meslek defteri ayrıca ilaç satısı için de işleme defteri mi tasdik ettireceğiz. Yoksa ana iştigal konusu ilaç satışı muayene bunun yanında arızi kazançtır diye düşünerek sadece işletme defterimi tasdik ettireceğiz. yorumlarına teşekkür ederim.
    Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur. Konfüçyüs

Yeni Üye

İYİ ÇALIŞMALAR,

MUAYENE İÇİN SERBEST MESLEK DEFTERİ VE İLAÇ ALIM SATIŞI İÇİNDE TİCARİ KAZANÇ OLMASINDAN DOLAYI İŞLETME DEFTERİNİ TASTİK ETTİRECEKSİNİZ.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

bildiğim kadarıyla serbest meslek faaliyeti ile uğraşanlar bu faaliyetlerinin haricinde ticari kazancı gerektirecek başka bir yapamazlar mesela şirketlere hissedar olabilirler ama yönetici ortak olamazlar. bence sakıncalı bir uygulama.
    SAYGILARIMLA

Yeni Üye

Aytaç bey dediğiniz gibi bir durum söz konusu değil.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

Veteriner hekimliği faaliyetini şahsi sorumluluk altında kendi adına devamlı olarak icra etmesi GVK.'nun 65-66'ncı maddeleri uyarınca serbest meslek defteri tutulması icap eder. Diğer taraftan veterinerlikle ilgili olarak ilaç alım satımı faaliyeti ise Kanunun 37.'ncı maddesine göre ticari faaliyet kapsamına girdiğinden İşletme defteri tastiklenmesi gerekmektedir. Ayrıca 3100 sayılı KDVÖKCKMHK.hükümlerine göre ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadır. 2006 yılı için Defter Tastik ettirirken Serbest meslek Defteri ve İşletme Defterini ayrı ayrı tastik ettireceksiniz.

EDAL ERTAŞ- BURSA

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Hem serbest meslek defteri hem işletme defteri tastik ettireceksiniz öyrıca ödeme kaydedici cihaz alıp ayrıca ikinci faliyet konunuzu maliye ye tesbit ettireceksiniz

Ama neyazıkki kullanılan proğramların bir çoğunda mükellefin kdv beyanını yaparken sorun yaşıyoruz.İki defterin kdv beyan bilgilerini birleştiren proğrama rastlamadım.İyi çalışmalar diliyorum