Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: müşterinin muhasebeciyi terketmek istemesi

Üye
    Nereden
    Ordu
    daha önce meslek odası muhasebeciliği yapan bir muhasebeci arkadaş odadan ayrılırken müşterileri de almış.(basit usül).bir süre muhasebeci arkadaş kendini meslek odası muhasebeciliğine devam ettiğini söylemiş.şimdi ondan ayrılmak isteyen basit usül müşterilere belgelerini vermiyorum diyor.hatta 2006 sonunda veririm dediklerine de vermiyor.git ne yaparsan yap demiş.müşteri smm odasına gitmiş şikayet etmiş oda biz bir şey yapamayız demiş.bu mükellef evraklarını almak istiyor sözleşme yok.noterden protesto mu çeksin?dükkanı mı kapatıp açsın.fikirlerinize ihtiyacımız var.

Ziyaretci

İlgili arkadaşı ikna edemezler ise; işyerini kapatıp, daha sonra sorumluluğunun bilincide olan bir meslek mensubu aracılığı ile, yeniden açılış yapması en uygun yol olarak görünüyor.Saygılarla

Üye
    Nereden
    Ordu
    teşekkürler sayın yörükoğlu

Sayıın Hasanm Yılmaz.

Hiçbir meslek mensubunun müşterisinin (mükellefin) defterlerini hapis hakkı olamaz. Ücret sözleşmesi her zaman taraflarca fesih edilebilir. Alacakların ve hakkın takibi ayrı bir olaydır. Mükellefler defterlerini almak için odaya da şikayet edebilirler, karakola da, savcılıklara da. Defterleri vermiyorum diyen meslek mensubu suç işlemiş olur. Odaya böyle bir şikayet varsa disipline sevk edilebilir.

Gökhan Dede

Kıdemli Üye
    Nereden
    Ankara
    vallaha kardes dınsızın hakkından ımansız gelır o adam dayaklık baska bısey degıl gıtsın gokhan beyın dedıgı gıbı karakola onlarda ılgılenmezse herfı dayaklık demektır. işin şiddet boyutu belkı yanlıs gelır ama boyle adamlar meslegıde kotuluyo enıyısı dövecen Edited by: cılgın_nınja

Müdavim Üye
    Nereden
    Denizli
    Alıntı cılgın_nınja Nickli Üyeden Alıntı
    vallaha kardes dınsızın hakkından ımansız gelır o adam dayaklık baska bısey degıl gıtsın gokhan beyın dedıgı gıbı karakola onlarda ılgılenmezse herfı dayaklık demektır. işin şiddet boyutu belkı yanlıs gelır ama boyle adamlar meslegıde kotuluyo enıyısı dövecen

Sevgili meslektaşım bizim mesleği boks sandınız sanırım bizler muhasebeciyiz hepimiz okumuş görgülü bilgili insanlarız bu yorumunuz bir anlık sinirinize bağlıyorum. Yukarıda ismi geçen şahıs ne kadar bu mesleğe kötülük ediyorsa siz bu yorumunuzla o kadar kötülük ediyorsunuz.
    Ferdi Arslanyolu
    www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    hiç yakışmış mı size bu kelimeler ben kınıyorum şimdi o muhasebeci ne kadar kötüyse sizde onun kadar aynı hata içincesiniz kanun var nizam var yaptırım var mayfa cılık yakışı kalmaz biraz öncekini düzelttiniz yine aynı gaflete düştünüz
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar.

Üye

Yani herkesin gorevi farklı arkadaşım polisler, mahkemeler, odalar ne için var boyle sorunları cözmek için bence enuygun gidin polise oda cvp veremediyse onlar çözüme ulaştırırlar oda olmadı mahkemeye gidersiniz bu kadar basit

İyi çalışmalar... herkese
    HAYAT HERŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER