Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kidem tazminati alabilirmiyim

Yeni Üye

Kidem tazminati alabilirmiyim

Benim bir arkadaşim üç yildir çaliştiği bir iş yerinden mağaza kart kullanimiyla ilgili üzülsüzlük yapildiğini iddaa ederek ya siz kendiniz istifa edersiniz yada sicilinize işler işten çikartiriz diyerek istifaya zorlayip korkutarak istifa ettirilmiş. Acaba bu arkadaşim iş mahkemelerine başvurarak kidem tazminatini almasi gibi bi durum söz konusumudur _? Bu konuda beni bilgilendiriseniz sevinirim

Müdavim Üye
    Alıntı 38uf38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir arkadaşim üç yildir çaliştiği bir iş yerinden mağaza kart kullanimiyla ilgili üzülsüzlük yapildiğini iddaa ederek ya siz kendiniz istifa edersiniz yada sicilinize işler işten çikartiriz diyerek istifaya zorlayip korkutarak istifa ettirilmiş. Acaba bu arkadaşim iş mahkemelerine başvurarak kidem tazminatini almasi gibi bi durum söz konusumudur _? Bu konuda beni bilgilendiriseniz sevinirim
    Konunun başlığı herhalde " arkadaşım kıdem tazminatı alabilir mi " şeklinde olacaktı.

Bahsettiğiniz olay neticede hukuki bir olay olayın içeriğini nelerin geliştiğini nasıl tutanak v.s. tutulduğunu arkadaşınız bilir. Kesin kararı iki tarafı da dinleyen ve delilleri değerlendiren mahkeme verecektir. Burada siz haklısınız veya haksızsınız demek hukuki olmaz bir bakarsınız karşı taraf mahkemede bir deli ortaya çıkarır olayın seyri değişir. Siz o arkadaşınıza bir avukatla görüşmesini tavsiye ediniz.

Yeni Üye
    Tşk. Ederim vermiş olduğunuz bilgiler için. Iyi günler.