Sayfa 3 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 147 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracılık Sorumluluk Sözleşmelerinde Önemli Gelişme Türmob'dan Duyuru Var.

Yeni Üye
    Alıntı gokhankilicoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın halitk, hizmet sözleşmesini yeniliyor musunuz ?
    istabul odası biraz önce yazı yayınladı bu konu hakkında.sözleşmelerin 15 günlük bir süre içinde yapılması gerekmediği ancak bir an önce yapılmasında fayda olduğunu yazmış.istanbul odası güncelleme diyor ama güncellemeye girildiğinde defter bilgileri girilmesine izin vermiyor.galiba gün içinde düzelecek sanırım

Müdavim Üye
    Merhaba, ilk önce sure sona erme tarihini girip onayladıktan sonramı yeniden giriş yaptınız. Güncellemede noter bilgileri gelmemekte.

Yeni Üye
    Alıntı hur muhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ilk önce sure sona erme tarihini girip onayladıktan sonramı yeniden giriş yaptınız. Güncellemede noter bilgileri gelmemekte.
    ilk önce süresi sona eren sözleşmeden girdim.sözleşme sona erme tarihi:31/12/2013 yaptım.
    daha sonra 'bu mükellef ile yeniden sözleşme'yapılacakmı diye soruyor.01/01/2014 tarihi yazdım.yeni sözleşme numarasını yazdım.noter bilgilerini defter bilgilerini girdim manuel.onayladım sistem kabul etti.istabul odası güncelleme yapılacak diyor.ama güncellemeye girildiğinde noter bilgileri bölümü pasif durumda giriş yapılmıyor.belki gün içinde düzelecek.

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    sayın halitk, asıl olan hizmet sözleşmeler ile eki olanlar ayrılmaz parçalar olduklarından hizmet sözleşmesi bir şerh konularak devam ediyor fakat aracılık sözleşmesi tarihi 01.01.2014 olunca bu nasıl oluyor asıla bağlı olanın tarihi yeni olabiliyor demezlermi ?

Yeni Üye
    sayın halitk, asıl olan hizmet sözleşmeler ile eki olanlar ayrılmaz parçalar olduklarından hizmet sözleşmesi bir şerh konularak devam ediyor fakat aracılık sözleşmesi tarihi 01.01.2014 olunca bu nasıl oluyor asıla bağlı olanın tarihi yeni olabiliyor demezlermi ?
    bu uygulamayla hepimizin kafaları karıştı.ama ortada bi durum var.sözleşme güncellemesi.bunu bizden istiyorlar.çözümü nedir?

Moderatör
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Gökhan kardeşim hay Allah razı olsun kaç günden beri bu soruyu defalarca sordum kimse tepki vermedi. Herkes aracılık sözleşmesinin değişmesine gerek yok ama hizmet sözleşmesi her yıl yenilenmesi gerekir demektedir. Bu mümkün değil diye bas bas bağırıyorum ilk siz duydunuz. Bu ancak tebliğ değişikliği ile olur tebliğin numarasına şu bakamadım. Yanlış hatırlamıyorsam beyannamelerin internet ortamında gönderilmesine dair tebliğ ve onun eki ( EK 3 EK 4 sözleşmeler ) değişmedikçe bu şekilde olmaz .İzmirli meslektaşımızın başına gelenler tam da bu yüzdendi hatırlarsanız.

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    bir uygulama ancak bu kadar karmaşa ve beyin fırtınasına uygun şekilde yapılabilirdi. burada emeği geçen tüm dahili olanları allaha havale ediyor başarılarının devamını diliyorum...
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Yeni Üye
    güncelleme yapılacak anladık da odadan aldığımız hizmet sözleşmelerinin arkasında sözleşme tarihi bi takvim yılı yazıyor.şimdi güncellem yaparken defter no ve yeni hizmet sözleşme nolarını girmemiz gerekmeyecek mi bugünden sonra girmemiz durumunda ceza olayı olmazmı hizmte sözleşmesini yeni girdiğimiz için vey bir ay içinde yani 30.01.2014 e kadar yeni hizmet sözleşmesini girdiğimizde ceza geektirir mi?

Üye
    Nereden
    KOCAELİ
    LÜTFEN YARDIM...Okulun hizmet sözleşmesini yapacam illa defter istiyor. Deftersiz giremezmiyiz.

Müdavim Üye
    Sayın havvatosun, yapacağınız iki şık var. Birincisi, defterin nevini, ve noterin tc'sini yazmak. Tasdik tarihi ve defter no'sunu (numarasını) kafadan atmak.

İkincisi ve doğrusu olarak size önerebileceğim sadece aracılık sözleşmesini yapmak. En doğrusu budur.

Bu Konu için Etiketler