Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ticaret odası

Üye
    Nereden
    Turkey

arkadaşlar kolay gelsin karşılaştığım bir konuyu sizinle paylaşmak ve fikirlerinizi almak istiyorum...

şu an bize bir şirket geldi yani muhas getirdi ancak bu şirketin ticaret odasıyla ilgili problemleri var

malumunuz sene sonuna kadar sermaye olatı var ve şirketin sermayesi 500 ytl sermaye erttırımına gitmemiz gerekiyodu ancak şirkrtin şu problemleri var ortaklardan biri yok firma 25 senelik ancak 20 seneden beri iki ortaktan biri elini eteğini çekmiş ve yok meydanda işin daha vahim olanı firma kurulurkrn süre 20 senelik olarak belirtilmiş ömrü ve firmanın ömrü 2000 yılında sona ermiş ancak hiç bir durdurma veya tasfiyeye gidilmemiş ve işlemler hiç bişey yokmuş gibi dvm etmiş haatta ticaret odası aidatlarıda bu sene sonucusu dahil yatırılmış hatta ticaret odası mektuplarıda vaar dekont arkasında şimdi sermaye arttırımı yapmam lazım ama firmanın süresi dolmuş ve ortaklardan birir de yok bu konu hakkında ki görüşlerinizi nasıl bi,r yol izlememiz gerektiği hakkında bir fikriniz veya bilginiz var ise beni aydınlatmanızı rica edrim kolay gelsin işlerinizde
    bjkceyhun

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye

ortaklar kurulu kararında,ana sözleşme değişikliğinde ortakların hepsinin iştirak etme zorunluluğu yok.T.T.K'na göre Ortakların koydukları sermayenin 2/3 çoğunluğu yeterli.Şİrketin müddetinide hemen tadil tasarısı ile düzeltmeniz gerekiyor.Bunun içinde ticaret odası mali müşavirlik raporu istiyor.(yani şirketin hala faaliyette olduğunu gösteren rapor)

SAYGILARIMLA

SMMM

ALİ AYHAN URAGUNEdited by: aybars05

Üye
    Nereden
    Turkey

sayın ali bey göstermiş oldunuz ilgiye teşekkür ederim yalnız bişey daha danışmak istiyorum bu şirketin ortağı iki kişi ve oranları yarı yarıya dolayısıyla sermaye arttırımında 2/3 oranında çoğunluk sağlanamıyorum nasıl bir öneriniz olur

tekrar teşekkür ederim
    bjkceyhun

Üye
    Nereden
    Turkiye

meraba arkadaşlar :

sayın ceyhun arkadaşım sormuş olduğun soruda ismi geçen şirketin ltd.şti mi a.ş.

mi veya diğer şirketlermi belirtmemişsin.ben ltd.şti. olarak kabul ediyorum.limited şirketlerde alınan kararlarda oy çokluğu değil oy birliği gerekmektedir.öncelikle buna dikkat etmen gerekiyor.eğer bu şirket 2 ortaktan ibaret ise diğer ortak da ortada gözükmüyor.bu durumda şirketin faaliyet göstermesine imkan yoktur.ayrıca şirket ana sözleşmesindeki faaliyet süresini deaşmıştır.bu durumda yapılacak tek şey diğer ortağın mahkemeye dava açarak

diğer ortağına ulaşamadığını ileri sürerekşirktetin kapanmasını isticek.unutmamalıdırki limited şirketin tüm tadil tasarısı ve alınan diğer kararlarda tüm ortakların imzası gerekir.diğer ortak yoksa şirketi devam ettirmek yasal olmaz.mahkeme kararı ile kapatıp yeni bir şirket kurmak gerekir.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye

hakan_07 arkadaşımızın görüşlerine katılıyorum bencede yapılacak en doğru şey

mahkeme kararı ile şirketi kapatmaktır

ii çalışmalar