Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi Mahkemesi Ödemeye Etkisi

Müdavim Üye

Vergi Mahkemesi Ödemeye Etkisi

2009 yılına ait kdv iade dosyamız müfettişlikce incelenmiş ve ilgili yıla müfettiş raporuna göre tenzil edilmesi gereken kdv ler tespit edilmiştir. Gerekli tenziller yapıldıktan sonra kalan miktar tarafımıza ödenmiştir. Bunun üzerine ilgili vergi mahkemesine başvurmuş ve yapılan tenzilin hukuka aykırı olduğundan vergi mahkemesi ödemenin yapılmasını istemiştir. Şimdi sormak istediğim mahkemenin kararına göre vergi dairesi ödenmeyen kısım kdv iadesi için hemen mi ödeme yapacak yoksa Danıştay kararı geldikten sonra mı ödeme yapacaktır. Bu konuda bilginize ihtiyacım var arkadaşlar.
    Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım sonra tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim.

Müdavim Üye
    30 gün içinde düzeltmenizi yapmak zorundalar.T.C.Anayasası 138.madde "Yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır; bu organlar ve idare, mahkeme kararlarını hiçbir suretle değiştiremez ve bunların yerine getirilmesini geciktiremez."