Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kdv ve Muhtasar beyanname verme süreleri

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul

Thumbs up Kdv ve Muhtasar beyanname verme süreleri

23 Ekimde verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler ile 24 Ekimde verilmesi gereken KDV beyannamelerinin verilme sürelerini 25 Ekime uzattık
    Mehmet Simsek (@memetsimsek)
    Dünyada görmek istediğiniz değişikliğin kendisi siz olun..
    SMMM - Fatih POLAT

Kıdemli Üye
    hiç uzatmasaydık syn maliye bakanımız mehmet bey.

Müdavim Üye
    hangi medduayı edeyim size bilmem ki .... allah sizi bildiği gibi yapsın binlerce muhasebecinin medduası nı alıyorsunuz
    ömrünüz boyunca başınız secceden de kalmamsa kul hakkı alıdınız gerisi allaha kalmış

Kıdemli Üye
    içimden geçenleri klavyeye döksem kendimden utanırım, ne değişecek bunlar neyin hesabını yapıyorlar şunu adam gibi ödeme süresiyle aynı yapsanız ne olur(28), hiçmi allahtan korkmuyosunuz

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    kdv geçtik ödemeler ne olacak 28 yarım gün tatil diyenlerde var 29 tatil ödemeler ne zaman son

Müdavim Üye
    Evet bankalar 28 ekimde yarim gün çalişacak ödemeler cezali

Üye
    9 gün tatil yapın ama 1 günde 9 günlük iş yapın zihniyetinin yarım günde(28 ekim) mükeleflerin ödemelerini yapmasını beklemesi normaldir. eğer yarım günde bankaların sistemleri çalışırda herkes ödemesini zamanında yaparsa işte bu gerçek bir mucize olur.
    Ama o zaman bütçedeki gecikme zamları ve cezalar kalemi açık verir di mi ama.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    28 ekim günü bankalar çok yoğun olacaktır sistemleri çalışmayabilir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    inşallah maliye ve tüm bankaların sistemleri çöker
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye cemo22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli meslektaşlarım: benim gücüme giden ve bana çok koyan olay aslında süre uzatılmasıyla ilgili değil.

Siyasi iradenin, -bizlerinde en çok şikayetçi olduğumuz konulardan biri olan- bizi temsil eden şahsiyetlerle arasındaki "siz adına çekişme güç gösterisi kavga ne derseniz deyin" bilumum sebeplerden dolayı bize sopa göstermesi, bizimle dalga geçmesi, bizi en son hadde kadar zorlaması, yok sayması, dikkate almaması, mağdur etmesidir.

Bir meslek örgütünün yönetim kadrosunun bu şekilde devrilmeyeceğini kaç dönemdir göremediler. Etki tepkiyi doğurur. Bu yapılan uygulamalar nedeniyle sadece karşı görüştekiler değil kendileriyle aynı görüşleri paylaşıp meslek örgütü içinde mücadele edenlere de zarar verdiklerini göremiyorlar.

Keşke böyle bir gün süre falan uzatmasalardı, dalga geçmekle eş anlamlı olan flash haber bilmem ne diye duyurmasalardı, sesimizi sadece "tivıtırdan" duymasalardı, en azından bizlerde rencide olmasaydık, sadece bayramımız ibadetlerimiz ziyan olsaydı da üzerine bu ruh haline bürünmeseydik.

Uzatmamaya şu veya bu bir gerekçe gösterirsiniz, ama bir günlük uzatma hele lütufmuş gibi cümleler kullanarak ve çok büyük bir şeymiş gibi ilan ederek yapılınca, bu camiayla ve mükelleflerle dalga geçmektir, ben bunu sadece meslek camiasına değil tüm vergi mükelleflerine de edilmiş bir "küfür" olarak kabul ediyorum.

İnanın bunca zamandır gerek oda gerekse birlik yönetimine karşı koyduğum tavırları, duruşu, verdiğim mücadeleyi zerre kadar umursamıyorum; şu an bir seçim olsa senelerdir karşılarında olduğum bu koltuk ağalarına belki oy bile verebilirim...

Ha bu arada ben ayın 23 üne tüm beyannamelerimi yetiştirdim, beyannameme filan da yok yani...
    .