Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sabah özel mesaj

Müdavim Üye
    Genel olarak insanların birbirlerini yanlış anladıklarını düşünüyorum. Muhasebe ile ilgisi olmayan forumda, internet kullanımının yavaş olduğu dönemlerde, internet cafenin yüksek saatlik ücretine rağmen cebimden para verir her gün 3-5 saatimi foruma harcardım. Sonuçta beni Moderatör yaptılar. Konular veya içinde bulunduğunuz maddi durumlar vb binbir türlü sebepler nedeni ile 6-7 yıl sonra forumda yeteri kadar ilgilenemedim. Fakat yaptığım en iyi hizmet emekli olacak kişilerin sorularını üşenmeden araştırmak yazmak oldu. Belki 3000 kişinin sorusunu her akşam 2-3 saatimi harcayarak cevapladım. 5-10 kayıtlı olduğu mesaj yazdığı forumu, 2 milyon kişi ile devrettim. Kısa keselim. Çocuğu olmayan benimle aynı zamanda moderatör olan kişi için çocuğu olması için çok dua ettim. Çocuğu oldu. Bunu kendisi ile paylaşmadım. Bir müddet sonra, bana ağır hakeretler etmeye, forumda konuların dışında mesajlar yazdığımı ima ederek beni birkaç arkadaşı ile yıprattılar. Bende görevimden ayrıldım.
    Beni 2005 yılından görevden alan Admin, ilk defa bu bayram mesaj atmadı. Çocuğu olan moderatör arkadaşımda ne hikmetse 3 yıldır mesaj atıyor. Adı da hikmettir.))

Burada anlatmak istediğim şu. İnsanların kafa yapıları belki iki üç ay değişik olabilir. Belki insanlar çocukluklarını yaşayamamış olabilir. Her türlü sebebi Admin, Moderatörler düşünmek zorundadır. Ben bu günleri yaşadığım için burada konu dışında mesaj yazan sitem eden arkadaşları anlayabiliyorum. Bu bir tecrübedir.
    Bu olaydan çıkardığım ders şudur.
    Esaretin Bedelindeki Morgan Fremanın dediği gibi,
    Pişmanmısın diyi soran müfettişe.

Pişman olmadığım bir gün bile yok.
    Siz burda olmam gerektiğini düşündüğünüz için burdayım.
    O korkunç suçu işleyen genç ve aptal çocuğu karşıma alırdm.
    Onunla konuşurdum.
    Ona yapmamasını söylerdim.
    Fakat yapamam.
    O çocuk çoktan gitti.

EVet arkadaşlar giden gidiyor. Belki bugün ismettekin gitti. Yarın başkaları gidecek.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Diyecek ne var.
    Güzel bir özet,
    Harika bir anlatım,
    Öz eleştiri
    Doğal ,
    Ders çıkaracaklar çıkartır,
    Ders çıkarmak istemeyenler,
    Düşünsün yeter.

Kemal GÜNER

Müdavim Üye cemo22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir çok konuya yaklaşımlarımız farklı olsa da, sık sık birbirimize girsekte, hem mesleki bilgi ve tecrübe hemde duruşu ve inandıklarını sonuna kadar savunması anlamında takdir edilecek bir insandır sayın Ali İsmet Tekin.

Onun derdi de burada tartışan paylaşan bizlerle aynıdır; meslek ve meslektaş...

Bilhassa meslek örgütü hakkında görüşlerinin "bana göre" ters olmasına rağmen, birçok konuyu başka şekillerde değerlendirmesi, ilginç yaklaşımları, alışılmadık enteresan örnekleri benim açımdan foruma ayrı bir renk ayrı bir ses katıyordu.

Ne olursa olsun kimliği açık, ortada olan birinin -birilerince beğenilsin beğenilmesin- hukuken suç unsuru teşkil etmedikçe forumda yazması engellenmemelidir. Yıllardır mücadelesini verdiğimiz ve ender de olsa kendisiyle anlaşabildiğimiz konulardan biride buydu.

Benim açımdan Sayın Ali İsmet Tekin'in forumdan uzaklaştırılması kayıptır, üzüntü vericidir. İnşallah kendisi de hakkında bu kararı verenlerde ısrar etmez, tatlılıkla konu halledilir, uzatılmadan ve karşılıklı hoşgörü ve anlayışla sıkıntı çözülüp Sayın Ali İsmet Tekin yeniden aramıza döner...
    .