Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: limited şirketlerde hisse devri

 1. #1
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  23.Mayıs.2005
  Nereden
  Turkey
  Mesajlar
  115


  sorum şu :


  bir tane x şirketi var. konusu tekstil fabrikası


  bu şirket iki yıldan beri gayrifaal durumda duruyor.


  ortaklar a ve b


  bu ortaklar kendi paylarına düşen hisselerini c ve d ye devrediyor. bu şirketin vergi dairesi ssk vb. kurumlara yüklü olarak borçları var.


  sorum şu şimdi hisseler devredildi. önceki ortakların bu şirketle ilgisi kalmadı fakat borçlar ve alacaklar o ortaklardan kaldı ve vergi dairesi nakil oldu yani borçlar ve alacaklar yeni ortakların mı eski ortakların mı sorumluluğunda.


  SAYGILARIMLA

 2. #2
  Yönetici
  Üyelik tarihi
  03.Şubat.2004
  Nereden
  Antalya, Turkey
  Mesajlar
  4,610


  Aytaç Bey,


  Ülkemizde sürekli yaşanan bir olay var. Belkisizin olayınız bunlardan farklıdır ve gayet iyi niyetldir.


  Ancak bazenbüyük şirketlerin arkasında bir odacı , bir kapıcı veya çoban çıkar. Hiç bir şey yapılamaz.Bildiği kadarıylada halen bir şey yapılamıyor.


  ------------------
  Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  15.Kasım.2005
  Nereden
  Turkiye
  Mesajlar
  24


  Sayın AYTAÇ


  Hissesini devreden ortaklar bu borçlardan sorumludur.Devlet alacağı ortaklardan ve müdürden istenir.Limited şirket sermayesi kadar sorumlu olmasına rağmen SSK ve devlet alacağı hem eski ortaklar hem yeni ortaklar hemde eski yöneticiden istenir kimin varlığı yeterli ise ondan alınır oda gidip diğerlerinden ister.Ben bir iş kazasından dolayı SSK alacağına şahit oldum SSK alacağını Müdür diğer müdür muavinleri seviyesindeki yetkili Şirket ve Şirket müdürlerinden hepsinden istedi.Devlet alacağını alır.Hisse devir senedi tanzim edilir devirlerde devir senedinde her şeyi yeni ortakta kabul eder.Eskisi kanunen ilk sorumlu eski ortaktan alınmıyorsa Şirketin yeni ortağı veya hukuku devam eden şirket öder.


  Selamlar,


  Yaşar AVCI


  Y.Avcı

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •