Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SSK’ya işçi girişi

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Gelen bir e-postayı buraya alıyorum.

Size bir konu hakkında danışmak istiyorum. 28/10/2005 tarihinde açmış olduğum bir işyeri için çalıştırdığımız işçileride 28/10/2005 tarihinde işe aldık. ancak işe giriş bildirgelerini 28/11/2005 tarihinde verdik

Yaptığımız bu uygulamanın doğru mudur? Doğru ise dayanağı nedir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Saygılar

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

506 Sayılı Sosyal Sigortalar Kurumu Madde 9 aşağıdaki gibidir.

.......ilk defa işyeri bildirgesi verilen işyerlerinde işe alınan işçiler için en geç bir ay içinde Kuruma verilen veya iadeli-taahhütlü olarak gönderilen işe giriş bildirgeleri de süresi içinde verilmiş sayılır.

Burada işyeri bildirgesinde belirttiğiniz sayı kadar işçiyi bir ay içinde bildirebilirsiniz. 27.11.2005 tarihi sizin için son gündür. Ancak tatile gelmesi nedeniyle 28.11.2005 tarihinden bildirimde bulunulması uygundur diye düşünüyorum.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Nereden
    Türkiye

-

Edited by: bolu_sx1

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

sayın gülşene tamamıyle katılıyorum kanun maddesi son derece açık. sonuçta her şey kanunda yazıyor fakat işyeri faal bir durumdaysa yani yeni açılmadıysa işe başlamadan önce bildirmekte fayda var. saygılar

SAYGILARIMLA