Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SSK’ya işçi girişi

  1. #1
    Yönetici
    Üyelik tarihi
    03.Şubat.2004
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Mesajlar
    4,608


    Gelen bir e-postayı buraya alıyorum.


    Size bir konu hakkında danışmak istiyorum. 28/10/2005 tarihinde açmış olduğum bir işyeri için çalıştırdığımız işçileride 28/10/2005 tarihinde işe aldık. ancak işe giriş bildirgelerini 28/11/2005 tarihinde verdik

    Yaptığımız bu uygulamanın doğru mudur? Doğru ise dayanağı nedir?

    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

    Saygılar




    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

  2. #2
    Yönetici
    Üyelik tarihi
    03.Şubat.2004
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Mesajlar
    4,608





    506 Sayılı Sosyal Sigortalar Kurumu Madde 9 aşağıdaki gibidir.


    .......ilk defa işyeri bildirgesi verilen işyerlerinde işe alınan işçiler için en geç bir ay içinde Kuruma verilen veya iadeli-taahhütlü olarak gönderilen işe giriş bildirgeleri de süresi içinde verilmiş sayılır.


    Burada işyeri bildirgesinde belirttiğiniz sayı kadar işçiyi bir ay içinde bildirebilirsiniz. 27.11.2005 tarihi sizin için son gündür. Ancak tatile gelmesi nedeniyle 28.11.2005 tarihinden bildirimde bulunulması uygundur diye düşünüyorum.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

  3. #3
    Üye
    Üyelik tarihi
    01.Aralık.2005
    Nereden
    Türkiye
    Mesajlar
    35


    -


    Edited by: bolu_sx1

  4. #4
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    23.Mayıs.2005
    Nereden
    Turkey
    Mesajlar
    115


    sayın gülşene tamamıyle katılıyorum kanun maddesi son derece açık. sonuçta her şey kanunda yazıyor fakat işyeri faal bir durumdaysa yani yeni açılmadıysa işe başlamadan önce bildirmekte fayda var. saygılar


    SAYGILARIMLA

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •