Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kooperatif ortaklığı

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

herkese merhaba

uzun zamandır forumda tartışılan konuları takip ediyorum.çok faydalı bilgiler aldım ve bende kaydolmaya karar verdim.

benimde bir sorum var. konut yapı kooperatifinde daha önce üye olmuş kişiye 1 üyelik daha verilecek.bununla ilgili nasıl bir yol izlemeliyiz.karar defterine karar almamız yeterlimi.

fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

herkese iyi çalışmalar.bol kazançlı günler

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey
    konuyu biraz açıklarsanız daha faydalı bilgilere ulaşabiliriz.
    SAYGILARIMLA

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    ikinci ortaklık verilebilir ancak bu kişi oyhakkında tek oy hakkı devam eder 2. oy hakkı yoktur..diğer hakları diğer ortaklarla eşittir.
    refik muğla

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

MERHABALAR BENİMDE BİR SORUNUM VAR. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.SORU-1- DEFTERİNİ TUTTUĞUMSERVİS TAŞIMACILIĞI YAPAN KOOPERATİF'E 2006 YILINDAN İTİBAREN ÖZ MALEDİNMELERİ(400 KOLTUK,) KAPASİTELİ 18 KİŞİLİK 23 ARAÇ'IN KOOPETİFİN ADINA KAYIT ETTİRMELERİ SÖYLENMİŞTİR. BUNUN DOĞRULUĞUNU TAM ÖĞRENEBİLMİŞ DEĞİLİM.SORU- 2- TÜZEL KİŞİLERDE KOOPERATİF ÜYESİ OLABİLİR Mİ? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

ERDAL ERTAŞ

S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

daha açıklayıcı olarak şöyle yazabilirm.

kooperatif kurucu ortaklarından birkaç tanesi kooperatifin yapacağı dairelerden 1er tane daha istiyorlar. şuan zaten kurucu ortaklar adında gözüküyolar. yeni daire ile birlikte 2daire için aidat ödeyecekler.benim sorum bunların kooperatife kabulu nasıl olacak.sadece karar almamız yeterlimi. ve ortaklar pay defterine yeni ortak olarak akydetmemiz gereklimi.şöyle bir kararalmamız yeterlimi:

koop.kurucu ortaklarından X adlı kişiye kooperatifin yapacağı darelerden bir tane daha verilmesine ve bununla ilgili aidatların kendinsinden istenmesine.......