Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: temel bir ders

Ziyaretci
    Başlığımız ders ya devam edelim:
    Denklik: Burada kast edilen dengesizlikten mutlu olmak için "cahil" olmak gerekir.Evet denklik yok ve biri sıradan bir katılımcı diğeri ise koskoca bir moderatör, hani maçta futbolcu ile hakem durumu, futbolcu ile hakem denkmidir, hakem futbolcuyu oyundan atabilir futbolcu hakemi oyundan atabilir mi? dolayısı ile bu kadarla kalınsa evet dumanlı moderatörün dengi değilim o çok güçlü, aynen birinin bir bayramda bir küçüğe hadi bakalım artık ister asar ister kesersin demesindeki mantıkla hava basıyor,

ama iş onunla kalmıyor, dumanlı moderatör hem futbolcu hem hakem ! işte bu böyle olunca komedi şekline dönüşüyor durum, kara mizah,
    yetkim var diyor ,bana yetkin yok olamaz diye istediğin kadar çırpın diyor,

muhatap smmm ve sadece smmm değil moderatör mertebeli smmm, ve böyle bir davranış için bir yerden bir yetki alabileceğine inanıyor hala,
    bu yetkiyi verdim diyende cahil, aldım diyende cahil, sadece okuma yazma açısından değil, insan ilişkileri ve karşılıklı saygı konusunda cahillik bu, böyle bir yetkinin olmayacağını anlayamayacak kadar cahil,
    zaten savunduğu fikirlerden bu belli iken bu davranışı ve bu savunmaktaki inadı durumunu tam olarak sergiliyor.

Hazımsızlık: kendini balon gibi hissetme ! , içinde bulunduğu koşulları tölere edememek, özümseyememek.
    misal; parayı sonradan bulmak, haketmediği makamda olmak.
    evet moderatör seçimlerinde hata olduğunu bir başka şu an tatilde olan moderatör için bir kaç kez yazmıştım dumanlı bey de bu tespitimde ne kadar isabetli olduğumu ispatlıyor her yazdığı mesaj ile,
    teşekkür ederim sayın dumanlı (moderatör)

(aslında yeterli bir alt yapısı olan birine benim yazdıklarımla hitap edilse yorumlar yapılsa gülmek bir yana hüngür hüngür ağlar ama işte o güldüm ifadeniz de size verdiğim notta ne kadar haklı olduğumun bir göstergesi, ne yazıkki.)Edited by: aliismettekin

Ziyaretci

Lütfen lütfenhoşgörü....
    Sayın: Dumanlı , Sn: Ali İsmet Bey, sizler forumun en değerli üyelerindensiniz.

Memleketin hali ortada,
    tv yi açıyorum gerilim, pencereden dışarı bakıyorum gerilim,olmadı bari foruma bakıyım diyorum yazılarını okumaktan keyf aldığım üstadlarımın bu gerilim dolu satırları....

Bizlere ne oldu?
    Birileri düğmeye bastı yada üzerimize havadan gizli bir madde felan mı sıkıldı da birbirimize tahammülsüz kişiler olduk? görüş ve fikir ayrılıkları demokrasinin sağlam olduğu ülkelerde grupların birbirleriyle esprileşmesine yeni dostluklara, tahammülün en güzel örneklerine sebep olur, ülke ve forumdaşlar olarak gelinen şu hale bakın demekki biz elden gittik yada gitmek üzereyiz buna mani olmak için hoşgörüyü ve tahammülü sürekli yanımızda taşıyalım, birbirimize saygılı olalım, el ele tutalım, şu an hepimizin birlik bütünlüğe ihtiyacı var, sağlık ve mutluluklarla kalın..

Bizler orta kuşaktanız gençliğimizdeki favorimiz "neşeli günler'i hatırlayın

https://www.youtube.com/watch?v=aISufdBcFbA

zaman ne çabuk da geçiyor aslında hiçbirşeye değmez değil mi?

Edited by: DERYA GÖKTUNA

Ziyaretci
    ben en temel etik kurallardan birinin ihmal edilmesinin bu alanda sürdürülüyor olduğuna dikkat çekiyorum:
    birinin yazdığı bir mesajın bir kısmı kırpılıp , kırpılmış hali ile orada bırakılamaz,
    kimse kimseye böyle bir yetki veremez,
    sana böyle bir yetki verdim dese de biri yeterince olgun ve yetişkin isen böyle bir yetki olmaz demen gerekir,
    evet o mesajı beğenmedi isen ve moderatör olarak yetkin var ise bunun tamamını silersin,
    o kadar, kırpıp kuşa çevirip orada öyle bırakamazsın,
    abdestsiz namaz kılma !
    benim yetkim var diyerek abdestsiz kelimesini kaldırın ne olur,
    ben şu kadarını şöyle kırptım,
    şukadarı ve şöylenin bir ölçüsü var mı?
    bu olmayacağına göre ya hep ya hiç şeklinde olmalı sansürcülük,
    ya da delikanlı gibi dünkü şekli ile kapalı kapılar ardında ama dışarda kalanlara kapının kapalı olduğu gösterile gösterile moderatörler toplantısı yapılır, devamlı sorun çıkaran devamlı ders veren katılımcı açıkça mertçe ihraç edilir, böyle ikide birde aman yanlışla ip kısıtlamışız ama ben şöyle yapmıştım, şu cümleyi beğenmedim sildim diye bir o yana bir bu yana hareket edilmez.

Ben yanlışları gösteriyorum, ders alan alır almayanda aynen öyle yaşamını sürdürür, benim vicdanım rahat.

Ziyaretci
    Edited by: DERYA GÖKTUNA

Ziyaretci
    bu konuda olayın içindeki moderatör hariç hiçbir moderatörün tek kelime etmemesinin anlamı:
    evet böyle bir hak böyle bir yetki vardır ve uygulanır
    düşüncesinin tüm moderatörler tarafından desteklendiğimidir,
    hatırlatayım:
    ben
    moderatör bir mesajı ya aynen bırakır
    ya da tamamen siler,
    içinden bir kısmını silerek orada kalması şeklinde bir işlem yapamaz dedim,
    bunu yapan moderatör
    yetkim var dedi,
    ben böyle bir yetkiyi kimse kimseye veremez dedim,
    o hala aynı şeyi yazıyorsun, yetkim ve yaptım yine yaparım dedi,

evet hepiniz buna katılıyormusunuz, moderatör forumu katılımcıları?Edited by: aliismettekin