Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: temel bir ders

Ziyaretci
    ve ilginç bir durum daha şu an uygulanıyor,
    etik değerler
    forum katılımcısının kişilik hakları konusunda dumanlı moderatörle süren tartışmamız
    son mesajlar alanında sıraya girmiyor,
    buna da hakları var anlaşılan moderatörlerin,
    beğenmediği mesajı silebilir
    konuyu kapatabilir
    amenna
    ama yazılmış metnin orasını burasını silerek
    sergilemesi sözkonusu olabilir mi?
    bunu tartışıyoruz
    ve konu kapalı olmamasına rağmen
    son mesajlar listesinde görünmüyor,
    bilmediğiniz bir şey var,
    bu alanlar kurulur
    toplumdan kabul gördükten sonra burası benim denemez
    burası artık tüm katılımcılarındır,
    neyse
    ha duvara yazmışım bunları
    ha buraya.................Edited by: aliismettekin

Ziyaretci

evet dün tartışmayı bende okudum ama açılan konu,sıralamada yoktu yani konuya ne cevap verilmiş bulupta okumak için müneccim olmak gerekiyordu, burada yazılan yazılarforumda yetkisi olanların kendi tarzlarına uygun olmuyorsaçeşitli gerekçeler gösterilip yada hiç gösterilmeden anında siliniyor fakat nedensekendi tarzlarına uygun yazanlarınyazılarıkelimesine dokunulmadan bırakılıyor.Buda forumun tarafsızlığına gölge düşürüyor.
    Biz forum üyeleri olarak, her kesimin rahatsız etmeyen görüş ve düşüncelerini okumak isteriz, sen bendensin buyur, sen değilsin git mantığı yürütülmemeli.. Edited by: DERYA GÖKTUNA

Ziyaretci
    hayır bu kez daha farklı bir durum var,
    yani mesaj yazdın beğenmedi moderatör dumanlı yada moderatör hadisat siler, yok eder, kapatır, tamam buna alıştık,
    hatta mesajı silerken yanlışlıkla o mesajı yazan da ip sinden yada başak bir yolla kilitlenir, dışlanır bir süreliğine buna da alıştık,
    ama bu kez daha vahim bir durum var,
    vahameti bana benim mesajıma bunun yapılması açısından değil,
    bunu yapmayı normal sayan moderatör(ler?) var bu alanda bunu anlamış olmam !
    şöyle:
    birinin yazdığı mesajın orasını burasını makaslayıp bırakıyor !
    hani aynen milli eğitimdeki okunacak kitapların "müstehcen" sayfalarının silinerek , bu hale getirildikten sonra o yazarın kitabı diye okutulması gibi,
    yada bir heykel yada resimin beğenilmeyen yerlerine birşeyler yapılıp o heykeltraşın yada ressamın eseri diye ortada bırakılması gibi,
    ben bunu yapamazsınız diyorum,
    dumanlı moderatör diyor ki: " bana yetki verdiler yaparım!"
    böyle bir yetki verecek makam yok diyorum,
    yanıt veremiyor,
    ben benim ifadem olmaktan çıkmış bir mesajın altında imzam olmasını niye kabul edeyim,
    sil o zaman...
    hayır: yetkim var makaslarım,
    makasladığı da ne?
    kendine yakınların ettikleri lafların aynısını onun sevdiklerine yönelik yazdığım satırlar,
    böyle moderatörlük mü olur,
    verecekleri yanıt hazır
    beğenmiyorsan bizim forumumuza katılma,
    iyide sen bu meslektaşları bir araya getiren artık senin benim denemiyecek bir durumdaki "bizim" forumun moderatörüsün,
    ama o konuda yetki aldım diyebilen birine gelde bunu anlat!
    Edited by: aliismettekin

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Formlarda yazanlar özgür olmalı.Tek elden çıkmış gibi mesajları okumak zevk vermez tekdüze bir çalışma olur ilgi azalır gelen giden olmaz tadı olmaz ve nöbetçiler kalır diğerleri daha özgür buldukları ortama giderler .İnsanların farklı kabiliyetleri
    düşünceleri var insan düşünen bir varlıktır farklı düşünceler üretimlerolacaktır.Bazılarımız karşı tahriklerden çabuk etkilenir en fevri halini takınır bazılarıda daha hoşgörülü olabilir. her kesten aynı tepkiyi beklemeyiniz.Formlara can suyu verenler katılımcılardır formlarda yazışmalarla sağlanan dosluklar vardır.Birbirinin yüzünü görmeyen formdaşlar kendi şehirlerindeki sıkıntılarda birbirine yardımcı olabilmektedirler.Başka formlarıda takip ediyorum ancak bu formdaki gibi canlı hazır cevap stajlerlerin çalışanların çalıştıkları müşavire soramadıkları taleplerini gören yardımcı olan abiler ablalar başka yerde yok danışma parası ile öğrenmeye çalışılsa oldukça yüksek faturalar çıkabilir ama burda her şey ücretsiz burası 24 saat yaşıyor.
    Katkı verenleri şevklerini kırmayalım lütfen öfkeye sebep olan çanak tutanlarında hatalı olabileceklerini düşünelim tepki verenin o andaki ruh halinide etki tepki şartları içinde düşünelim empati yapalım cevap yazmak için acele etmeyelim askerlikte olduğu gibi 24 saat bekleyelim bir daha düşünelim.Buradaki samimi yardımlaşan dostluğu gezginkorsan.com
    formundada görüyorum uzak şehirlerden hatta karayiplerden birbirine yardımcı olan dostluk ifadeleri yazan denizde bir limanda buluşma temennileri veren eski dostlar teknecilerde var. Aralarında meslekdaşlarımızda var.Teknesi olmayanlarada zaman zaman yelken yapma keyfi tanıyan uygulamaları sosyal etkinlikleri var.Formdaki dostlarında niye etkinlikleri olmasın.Burada okuyup yazanlar özel hayatlarındada aynı fedakarlık içindedirler sosyal etkinlikler düzenlenebilir şehirleri ziyaret edenler formdaşları arayabilir görüşebilir.Ben kendi payıma Küçükyalıya yolum düşerse formdaşımız Kemal Güner arkadaşımızı ziyaret etmek isterim.Bir vesile olsada(Hısım akraba çocuklarının düğünleri vesile oluyor)İzmire gidersem İsmet abimi ziyaret etmek isterim.Beyşehire yolum düşse M.Kemal Ekici arkadaşımızın ziyaretine gitmek isterim.Sizlerdende benzer duyguları hissedenler olablir yeterki istensin.
    İyi akşamlar.Edited by: hasan er

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sn. Hasan Bey görüşlerinize büyük çoğunlukla katılıyorum. Forumlar katılımcı üyelerle yaşarlar diğer taraftan da aynı zamanda kalıcı katılımcıları yıldırıp küstürmemek forumdan soğutmamak da gerekir. Forumlardan güzel dostluklarda elbette çıkabilir çıkabilmelidir. Bahsettiğin gibi burası aynı zamanda bir nevi dertleşme platformu olmaktadır. Ancak sınırsız özgürlükle yazmak, konuşmak hiçbir forumda mümkün olmadığı gibi herhangi bir gazete veya TV de dahi mümkün olamıyor. İşin hukuki boyutu, kamu kurumlarıyla olan ilişkiler boyutu v.s. nedeniyle foruma üye olurken imzaladığımız koşulları da unutmamak gerekir ki her forumda veya herhangi bir internet sitesi üyelğinde dahi bu koşullar hemen insanın önüne getirilmektedir.Edited by: DUMANLI

Ziyaretci
    en temel koşul,
    bu koşul yazılmaz, yazma gereği duyulmaz,
    her yetişkin diye nitelenecek kişide var olması gereken , özümsenmiş olması gereken bir temel değer var,
    mesela Sn Er sizin şu güzel mesajınızın bir satırını dahi biri silse ve altında sizin adınız hala yazılı kalsa bu kabul edilebilir mi?
    yada sayın moderatör dumanlı bey,
    sizin şu mesajınızın şu halinin altında adınızın olmasını kabul edermisiniz?

Sn. Hasan Bey görüşlerinize katılıyorum. Forumlar üyelerle yaşarlar katılımcıları soğutmamak da gerekir. Forumlardan dostluklarda çıkabilmelidir.burası bir nevi dertleşme platformu olmaktadır.yazmak gazete veya TV de dahi mümkün olamıyor. koşulları da unutmamak gerekir ki forumda insanın önüne getirilmektedir.
    -------------------------------
    nasıl , kabul mü?
    yaptığınız bu,
    ya tamamen silin ya da öyle kırpıp bırakmayın,
    bu yetkim var demeniz hele inanılmaz bir gaf,
    böyle bir yetkiyi kimse kimse vermez veremez!

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sn. Ali İsmet Bey

Buradaki provoke eden veya hakaret eden yazılarınıza cevap yazıp size yeni yeni cevap hakkı vermek doğru değil son birkaç günden beri bu tür mindere veya ringe çağıran tahrikkar yazılarınıza özellikle cevap yazmadım ve bundan sonra da yazmayacağım. Bu konuda sizinle söz duellosuna girişmeyeceğim siz buna kaçmak deyin ne derseniz deyin hiç umurumda değil herşey herkesin gözü önünde oluyor.

Sadece burada yaptığınız çarpıtma için artık duramadım.

Ben sizin o yazınızdan sadece ağır siyasi içerikli üç cümleyi bütün olarak çıkardım ve farkındaysanız o yazıdaki bizlere hakaret içeren ve diğer siyasi içerikli yazılara dahi dokunmadım. Yani sizin bu örneğinizdeki gibi cümleyi önünden ortasından falan bölmedim. Keşke Mustafa Bey izin verse de o yazının ilk halini ve çıkardığım halini buraya karşılaştırmalı olarak koyabilsek.

Ziyaretci
    Bak kardeşim , meslektaşım şunu öğren moderatör olarak atanmışsın daha en temel etik kaideden haberin yok ve hala bunu savunuyorsun, oldu bir hata bir daha yapmam de bitsin,
    beğenmedi isen tamamını silersin,
    orasını burasını kırpamazsın,
    bunu defalarca yazdım sen hala ben şurasını şöyle şu amaçla bu nedenle diye anlatıyorsun,
    yapamazsın,
    bunu yaparak ve savunmaya devam ederek kendini yıpratıyorsun,
    provokatör lafını seversiniz,
    diklenmezsiniz ama kusura bakmayın dik dururuz biz dersiniz,
    en geneiş ölçektede böyle bir mesajlık en dar alanda da kendinizi böyle ispat edersiniz.
    Sizin mindere gelmenize neden çanak tutayım,
    bana minderde benim dengim biri gerekir,
    gerek etik olarak yetişmiş olmalı,
    gerekse hem hakem hem sporcu olmamalı,
    zaten bu alanın en zayıf noktası da
    moderatör böyle tartışmalarda taraf olmaz,
    siz taraflısınız seçim döneminde bunu açıkça ifade ettiniz ve aynı zamanda modaretör aynı zamanda tartışmacısınız,
    kolayı var,
    mesaj kırpıyorum yada siliyorum derken kilitleyiverin benim ip mi yada bir başka kilitlenecek ayarı olsun bitsin.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Oldu bir hata... diyecekmişim vay be...

dakikalarca güldüm inanırmısınız....

hata falan değil bilerek ve isteyerek yaptım yine o şekilde yazın yine aynısını yaparım.

hala böyle bir yetkiniz yok diye çırpınıyorsunuz.. yetkiyi ve kuralı siz mi veriyorsunuz veya koyuyorsunuz da bunu iddia ediyorsunuz.

ha bu arada doğru bir cümle de yazmışsınız

mindere çağırmam için dengim değilsiniz demişsiniz ya.. vallahi doğru söylemişsiniz..

kavga minderi, demogoji minderi, provoke minderi, çarpıtma minderi, manipülasyon minderi v.s. için sizin denginiz değilim kabul...

Edited by: DUMANLI

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Eyvah dostlar bütün gece uyumamış formda yazmış askerlikteki 24 saat bekle kuralını hatırlamak istiyorum.Belki bu sürede hoşgörü tavırları artar bakışlar yumuşatılır ben en iyisi kavgasız bir yere gezginkorsan.com sitesine gideyim bakalım gezi anılarını yazan dostlar nereleri gezmişte yazmışlar.İyi tatiller.