Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FİRMA KAPANIŞI

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey

SAYINFORUMDAŞLAR, FİRMAM 31.12.2004 TARİHİNDE KAPANDI.2003 YILINI DÜZELTTİM KARI SIFIRLADIM DÜZELTİLMİŞ KARI DA ORTAĞA DAĞITARAK YOK ETTİM .31.12.2004 TARİHLİ BİLANÇOMU SIFIRLAMADAN ÖNCE DÜZELTMEYE TABİ TUTABİLECEĞİM AKTİFTE KALAN HİÇ BİR ŞEY YOK PASİFTE İSE SADECE 500 VE 502 NOLU HESAPLARKALLDI.ONUDA DÜZELTTİM VE SÖYLE BİR YEVMİYE KAYDI YAPTIM

1------ 698.EN.DÜZ.HES

502 SERMYAE OLUMLU FARKI

2------ 658 ENF.DÜZ.ZARARLARI

698 ENF.DÜZ HES.

BU Y EVMİYE KAYITLARINDAN SONRA DÜZELTİLMİŞ GELİR TABLOSUNU ALDIM.

BU YEVMİYE KAYITLARI DOĞRUMU İKİNCİSİ SADECE SERMAYE DÜZELTİLDİĞİ İÇİN BU KAYITLARA GÖRE 2004/10-12 GELİR TABLOSUNDAKİ KAR ZARARA DÖNÜYOR DOĞRUMU ÜÇÜNCÜ SORUM İSE 502 NOLU HESAPTA OLUŞAN TUTARIN ÇEKİLMESİ DRUMUNDA VERGİLENDİRİLMESİ SÖZ KONUSU İŞLETME KAPANDI DİYE BU TATRIN VERGİSİNİ VERECEKMİYİZ VERECEKSEK GELİR TABLOSUNDA ÇIKAN ZARARDAN DÜŞEREKMİ VERECEZ.VE NEYLE BEYAN(Stopajamı Tabi-muhtasar beyanname ilemi) EDİP % KAÇINI BEYAN EDECEĞİZ.

BU ARADA DÜZELTİLMİŞ GELİR TABLOSUNUDA BEYANNAME EKİNDE VERMEMİZ ZORUNLUMU.

----- YEVMİYE KAYITLARINI 31.12.2004 TARİHİNDE YAPARKEN MAHSUP FİŞİ İLEMİ AÇILIŞ FİŞİ İLEMİ YAPACAĞIZ

TEŞEKKÜRLER Edited by: ZAFER İPEK

Üye
    Nereden
    Turkey

Sayın İpek,

Sorularınızın cevabını bende çok merak ediyorum ve vakit kaybetmeden ilgili Defterdarlıktan mukteza istemenizde yarar var diye düşünüyorum zira mevcut düzenlemelere göre bu sorulara cevap vermek çok zor görünüyor.
    Saygılarımla

Üye
    Nereden
    Turkey

Sevgili Zafer İpek Arkadaşım

konuya Nusret Kurdoğlu Üstadımız detaylı olarak açıklama yapmıştır.

Linki tıklayınız. https://www.mustafagulsen.com/forum/....asp?TID=129&a mp;PN=1
    Gerçekçi Ol İmkansızı İste