Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sakatlık kadrosu

Müdavim Üye
    işçimiz 3.dereceden sakat ve vergi indiriminden yararlanıyor 3600 günü ve 15 yılı tamamladığı için emekliliğe hak kazanıyor.Tekrardan sgdp tabi çalıştırırsak sakat kadrosuna tabi tutabilirmiyiz veya emekli olduğu için yerine başka bir sakat mı bulacağız,emekliler sakat kadrosunda çalıştırılabilir mi?teşekkürler.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın eren 477

Sakatlar Emekli olduktan sonra çalışamazlar.Zaten çalışsalardı sağlam kadrosunda çalışırlar,Emeklilikleride geç olurdu.Sakat işçi emekli olduktan sonra malulen emeklilerde dahil tekrar çalışmaya başlıyamazlar.Çalışırlarsa emeklilik maaşları kesilir.Buradaki büf noktası sakatların çalıştırılma mecburiyetlerinden kaynaklanır.SGDP çalışanlara teşvik uygulanmaz faal işçi posisyonunda addedilmezler.(Teşvik ve giriş çıkışlarındaki bildirimler bir misal olsun diye veriyorum.)

Emekli işçi zaten sakat eski hükümlü ve terör mağduru sayılmazlar.

Selamlar

yaşar Avcı
    Y.Avcı

Üye
    Nereden
    Türkiye

Benim de şirket ortağı bir mükellefim malülen emekliliğe hak kazandı. Sigortaya gidip danıştım. Bana verdikleri cevap şu şekildeydi. İki türlü sakat var.Bir tanesi işyerinde sakatlanıp emekli olanlar, bir de doğuştan sakatlıkları bulunup çalışırken rapor alanlar. Doğuştan sakat olup da malülen emekli olanların maaşını kesmiyoruz. Sonradan sakat olup emekli olanların maaşını keseriz dediler. Daha ayrıntılı bir bilgi alamıyoruz.