Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: doğum raporu

Ziyaretci
    arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.bir mükellefimde çalışanbayan işci doğum öncesi rapor almıyor 34 hafta hastanede bir hafta yatarak erken doğum yapıyor ve doğum sonrası raporunu alıyor.sgk da 32 haftadan sonra çalısamasın gibi bir laf söylüyorlar.ama biz raporu olmadıgı icin rapor gününe kadar tam gösterdik.yaptıgımız bir hata varmı?

Ziyaretci

Ziyaretci
    cevap verecek yokmu arkadaşlar

Ziyaretci

Kıdemli Üye
    merhaba;

burda sızın yanlış yaptıgınız bır olay yok bayanın çalışabılır raporualması gerekırdrı.bizrapor bıze gelırse sskya bılgı verırız oturup burdan kım hamıle kım degıl takıp edemeyız))
    geçen hafta bana geldı mesela öyle bır rapor çalışabılır raporubende gerkenı yaptım.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı smmmstajer_gülsüm Nickli Üyeden Alıntı
    merhaba;
    <div>*</div>
    <div>burda sızın yanlış yaptıgınız bır olay yok bayanın çalışabılır raporu*alması gerekırdrı.biz*rapor bıze gelırse sskya bılgı verırız oturup burdan kım hamıle kım degıl takıp edemeyız))</div>
    <div>geçen hafta bana geldı mesela öyle bır rapor çalışabılır raporubende gerkenı yaptım.</div>
    Gerekeni yaptım yazmışsınız gereken nedir?Sonuçta hastanede çalışabileceğine dair raporu kurumuma bildiriyor.Biz sadece çalışabilir raporunun olduğu tarihe kadar çalıştığını gösteririz.
    Kimde sevgi var ise ,
    Allah'ın varlığı ondadır ...

- Hz.Mevlâna

Kıdemli Üye
    TAMAM GEREKEN O ZATEN..YANİ BILDIRGESINI O AY TAM YAPTIM..HERHANGI BILDIRIMDE BULUNMADIM RAPORA AİT

Ziyaretci
    çalısabilir raporu olmadan 34 haftaya kadar çalışması suçmu?34 haftada dogum ve rapor.tesekkür ederim şimdiden vereceginiz cevaplar için.

Kıdemli Üye
    ESKI MESAİ ARKADAŞALRIMDAN BIR TANESI ALDI VE ALINMASI GEREK DİYE BILIYORUM.4857 sayılı iş kanunun 74. maddesine göre hamile kadınlar 8 haftası doğumdan önce 8 haftası da doğumdan sonra olmak üzere toplam 16 hafta doğum izni kullanabilmektedirler. Yine doktor raporu ile doğuma 3 hafta kalana kadar çalışabilmekte ve izinlerinin geri kalan kısmını doğum sonrasına aktarabilmektedirler. Yani, çalışan gebeler dilerlerse gebeliklerinin 32. haftasında doktorlarından aldıkları "37. gebelik haftasına kadar daha 5 hafta süre ile çalışmasında gebeliği yönünden sakınca bulunmamaktadır" şeklindeki benzer raporlarla doğum öncesi kullanmadıkları 5 haftalık izni doğum sonrasına aktarabilirler (Aktarma). Bu durumda doğum sonrası 8+5= 13 hafta (91 gün) süre ile kanuni olarak izin kullanma hakkına sahip olurlar.

ÜSTADIM 4857 BÖYLE DIYOR...

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    aynen 34. haftadan sonraki çalışabilirlikte doktor onayı alınmalı...tıbben hüküm gerekir..teamüller her ne kadar esnekse de bu konuda ben çoğunluğun hemfikir olacağı kanaatindeyim...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....