Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BAĞIMSIZ DENETİME TABİİ ŞİRKETLER

Üye
    Nereden
    Gaziantep

bağımsız enetime tabi olacak şirketlerin belirlenmesine dair bakanlar kurulu 23.01.2013 tarihli resmi gazete de yayınlandı. ilgilikarara linkten ulaşılabilir.

<TABLE style="WIDTH: 439.45pt; BORDER-COLLAPSE: collapse; mso-padding-alt: 0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-yfti-tbllook: 480" =Ms&#111;normalTable border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=586>
    <T>
    <TR style="HEIGHT: 24pt; mso-yfti-irow: 1">
    <TD style="PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 439.45pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; HEIGHT: 24pt; PADDING-TOP: 0cm" width=586 colSpan=3>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">BAKANLAR KURULU KARARI<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]</TD></TR>
    <TR style="HEIGHT: 24pt; mso-yfti-irow: 2; mso-yfti-lastrow: yes">
    <TD style="PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-LEFT: 5.4pt; WIDTH: 439.45pt; PADDING-RIGHT: 5.4pt; HEIGHT: 24pt; PADDING-TOP: 0cm" width=586 colSpan=3>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Karar Sayısı : 2012/4213[/B]
    Ekli “Bağımsız Denetime Tabi Olacak Şirketlerin Belirlenmesine Dair Karar”ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 29/11/2012 tarihli ve 1786 sayılı yazısı üzerine, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 397 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 19/12/2012 tarihinde kararlaştırılmıştır.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Abdullah GÜL[/B]
    CUMHURBAŞKANI
    Recep Tayyip ERDOĞAN
    Başbakan
    B. ARINÇ A. BABACAN B. ATALAY B. BOZDAĞ
    Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı
    S. ERGİN F. ŞAHİN E. BAĞIŞ N. ERGÜN
    Adalet Bakanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Avrupa Birliği Bakanı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı
    F. ÇELİK E. BAYRAKTAR T. YILDIZ M. Z. ÇAĞLAYAN
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çevre ve Şehircilik Bakanı Dışişleri Bakanı V. Ekonomi Bakanı
    T. YILDIZ S. KILIÇ M. M. EKER H. YAZICI
    Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Gençlik ve Spor Bakanı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Gümrük ve Ticaret Bakanı
    İ. N. ŞAHİN C. YILMAZ E. GÜNAY M. ŞİMŞEK
    İçişleri Bakanı Kalkınma Bakanı Kültür ve Turizm Bakanı Maliye Bakanı
    Ö. DİNÇER İ. YILMAZ V. EROĞLU
    Milli Eğitim Bakanı Milli Savunma Bakanı Orman ve Su İşleri Bakanı
    R. AKDAĞ B. YILDIRIM
    Sağlık Bakanı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı

Kararın eki için tıklayınız</TD></TR></T></TABLE>Edited by: sozbakis

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    yayınlanan yazıda

ek I sayılı lisdede gayrimenkul değerleme hizmeti veren firma mükellefimiz var yani bu 1.listede yer alan kuruluşlar için ciro aktif büyüklük şartı aranmayacak mı
    SMMM Önder YAMAN

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Önder YAMAN Nickli Üyeden Alıntı
    yayınlanan yazıda

ek I sayılı lisdede gayrimenkul değerleme hizmeti veren firma mükellefimiz var yani bu 1.listede yer alan kuruluşlar için ciro aktif büyüklük şartı aranmayacak mı
    Değerleme şirketi ise aktif büyüklük, ciro veya çalışan şartı aranmayacak.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Önder YAMAN Nickli Üyeden Alıntı
    yayınlanan yazıda ek I sayılı lisdede gayrimenkul değerleme hizmeti veren firma mükellefimiz var yani bu 1.listede yer alan kuruluşlar için ciro aktif büyüklük şartı aranmayacak mı
    <div></div>Değerleme şirketi ise aktif büyüklük, ciro veya çalışan şartı aranmayacak.
    üstat bu bilginin kaynağı nedir biz kgk ya ulaşamıyoruz mail attık cevap bekliyorum

syg.
    SMMM Önder YAMAN

Müdavim Üye

Fatih bey bkk cirolarından sonra sesin soluğu çıkmıyor<div></div>Yoksa Edirneye kar mı yağdı<div></div>Dostum sahalara artıkçık seni özledik

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

şahin bey kardeşim sonunda sende anladın fatih kardeşimin bu sitenin olmazsa olmazı olduğunu güzel gelişme[img]smileys/smiley1.gif[/img].
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Arkadaşlar SPK düzenlemelerine tabii olan ve SPK ca denetlenen Değerleme şirketleri 1 sayılı listenin h bendi gereği bağımsız dış denetime tabiidir. Bu bilgi KGK tarafından telefon görüşmesine istinaden verilmiştir.

Müdavim Üye
    Şahin bey Fatih bey ve Hadisat bey sizlerin şahsında denetim hakkında bir cümle ile meslek mensubu arkadaşlarıma sesleniyorum. Denetim 2013 den itibaren ülkemizin gündemine girmiştir. Bundan geri adım atılamaz. Geçen gün Hadisat beyefendi ile yazışırken 2015-2016-2017 den bahsediyorduk. Bugün ben araştırdım 2 firmam denetime tabii olmuş. Bunlardan birtanesi yukarıda yazılan gayrimenkul değerleme şirketi.Dolayısıyla denetim bizim için artık vazgeçilmez olmuştur. Denetim ve Denetçi konusunu ihmal etmeyelim. Bizler için olmazsa olmazdır.